Ювілейна Проща з нагоди 100-ліття об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі

12-14 травня 2017 року у селі Руда Сілецька, Кам’янка-Бузького району, проходила єпархіальна проща Сокальсько-Жовківської єпархії присвячена 100-літтю об’явлення Пресвятої Богородиці у Фатімі.

Проща розпочалася 12 травня Молебнем до Пресвятої Богородиці, яку очолив економ Сокальсько-Жовківської єпархії отець мітрат Михайло Грицишин. Після молебню паломники пройшли Хресною дорогою зі запаленими свічками, яку провадив протосинкел отець мітрат Володимир Коткевич. Опісля Хресної дороги відбулася процесія з фігурою Фатімської Богородиці до криниці-джерела, де отець Ярослав Малиш, у співслужінні священиків, та при чисельному зібранні вірних, освятив воду.

У суботу, 13 травня, пілся того, як прочани помолилися Вервицю до Богородиці за мир в Україні, на прощу прибув правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії Кир Михаїл Колтун та очолив Архиєрейську Божественну Літургію. Більше 80 священиків єпархії, військові з Кам’янко-Бузької військової частини, та тисячі вірних прибули на прощу, як також і представники державної влади на чолі з головою ОДА п. Олегом Синюткою. Співав на Службі Божій хор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, які відгукнулися на запрошення отця Богдана Стефанишина, адміністратора храму святого Юрія в селі Руда-Сілецька, та разом зі своїм ректором отцем-доктором Ігорем Бойко прибули на свято. Під час Архиєрейської Служби Божою, Владика Михаїл рукоположив у чин священика двох дияконів: Назара Василишина та Михайла Захарка, а також піддиякона Ігора Лемика поставив у чин диякона. По завершенні Літургії, Владика урочисто посвятив усіх вірних під опіку Непорочного Серця Марії, нагородив о. Богдана Стефанишина, адміністратора храму святого Юрія, високою нагородою - хрестом з прикрасами, а духовий оркестр Львівської Духовної Семінарії дав святковий концерт.

Завершилася проща 14 травня урочистою Божественною Літургією у храмі святого Юрія, походом з фігурою Фатімської Богородиці до криниці-джерела та подячним Молебне до Пресвятої Богородиці.

прес-служба єпархії

Молитва з Архиєреєм