Обговорено актуальний стан справ беатифікації о. Кирила Селецького

17 березня в Єпархіальному управлінні відбулася робоча зустріч у справі канонізації Слуги Божого о. Кирила Селецького.

Єпископ Михаїл, о. Василь Крушельницький - голова постуляційної комісії, сестра Маркіяна Василишин - постулятор, в присутності працівників Єпархіальної курії та настоятельки Згромадження сестер св. Йосифа обговорили актуальний стан справ у процесі проголошення святим отця Кирила Селецького (1835 – 1918).

План заходів канонізаційного процесу

Виконано:

1. Постулятором знайдено достатню кількість архівних документів про о. Кирила Селецького. Серед матеріалів листи о. Кирила до єпископів, священиків і монахинь.

2. Зібрано письмові свідчення про опінію святості о. Кирила жителів с. Жужеляни і с. Цеблів Сокальського району.

3. Зібрано книжки о. Кирила, його дописи в пресі.

4. 11 липня 2009 р. в Сокалі розпочали урочисту сесію відкриття беатифікаційного процесу Слуги Божого о. Кирила Селецького.

5. За кошти духовенства єпархії відреставровано каплицю (проведено ремонт фасаду), де спочиває Слуга Божий. Встановлено меморіальну дошку на каплиці.

6. Проводяться молитви у парафіях за прославу Слуги Божого о. Кирила.

7. Священики Сокальсько-Жовківської єпархії отримали книжки, буклети, маленькі портрети та інформацію про о. Кирила Селецького.

Для закінчення процесу беатифікації на єпархіальному рівні потрібно зробити:

- заохотити священнослужителів та вірних відновити наполегливість в молитвах за прославу Слуги Божого.

- Скликати в Єпархіальному управлінні ІІ Сесію Трибуналу за участю Голови Трибуналу, Промотора справедливості та нотарів, а також заздалегідь повідомлених свідків до 1 червня 2015 року.

- Виготовити саркофаг для мощей Слуги Божого.

- Провести ексгумацію тлінних останків (розпізнання) і видати відповідні декрети про ексгумацію та відсутність культу.

- Визначити місце, де перебуватимуть мощі до закінчення канонізаційного процесу. Важливо, щоб люди мали доступ до них, щоб відбувалися молитви і благання через заступництво Слуги Божого.

- Урочисте закриття на єпархіальному рівні. Архиєрейська Літургія.

- Визначення делегата, який повезе документи до Риму у Конгрегацію у справах святих.

- Поручити парафіяльним молитовним групам молитися за прославу о. Кирила Селецького.

Єпархіальна постуляційна комісія