Фестиваль хорів Сокальсько-Жовківської Єпархії "Тебе, Бога, хвалимо", у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові

З благословення Преосвященнішого Владики Михаїла Колтуна, на відзначення 380-річчя з дня смерті митрополита Йосифа Велямина Рутського, 150-річчя канонізації святого священномученика Йосафата Кунцевича та 125-річчя від дня народження патріарха Йосифа Сліпого 1 липня 2017 року у гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у м. Львові відбувся четвертий фестиваль дорослих церковних хорів Сокальсько-Жовківської єпархії "Тебе, Бога, хвалимо".
Цьогоріч виступило 27 колективів з наступних парафій: Успення Пресвятої Богородиці м. Дубляни, Серця Христового м. Жовква, Св. архистратига Михаїла смт Запитів, Святих апостолів Петра і Павла м. Сокаль, Святого Духа смт Жвирка, Святого Йосафата м. Червоноград, Святого Юрія м. Червоноград, Пресвятої Богородиці Владичиці Україним. Червоноград, Собору Пресвятої Богородиці с. Сілець, Собору Пресвятої Богородиці с. Малехів, Святого архистратига Михаїла с. Зашків, Св. вмчц. Параскевії с. Гряда, Святих Косми і Дам’яна с. Тур’є, Святих Косми і Дам’яна с. Стрептів, Успення Пресвятої Богородиці с. Варяж, Св. арх. Михаїла м. Сокаль, Воздвиження Чесного Хреста м. Броди, Успення Пресвятої Богородиці смт Лопатин, Св. Юрія м. Рава-Руська, Введення в храм Пресвятої Богородиці смт Гірник, св. Арх. Михаїла с. Забужжя, Успення Пресвятої Богородиці с. Жовтанці, Св. пророка Іллі с. Стоянів, св. вмчц. Параскевії с. Туринка, Вознесіння Господнього с. Сулимів, Св. архистратига Михаїла с. Яструбичі, Преображення Господнього м. Кам’янка-Бузька.
На початку всі присутні виконали твір св. Амвросія Медіоланського "Тебе, Бога, хвалимо" (аранж. Ю. Антківа), диригував Степан Ханас. А на завершення у спільному виконанні під диригуванням Любові Лопатюк прозвучала пісня-реквієм за Патріархом "На Сибірі в концтаборі" (Слова та музика о. д-ра. Євгена Небесняка, гармонія Володимира Пунька). Твір присвячений памяті Йосифа сліпого.
Фестиваль завершився молитвою - духовним гімном "Боже великий єдиний" під проводом Марії Латій та переглядом вистави "Останній гречкосій" у театрі ім. М. Заньковецької.

Наталія Турко
режисер та ведуча фестивалю