Вперше мощі блаженного Якова Стрепи переступили поріг Греко-Католицького храму

29 травня 2010 року вперше за останні сто років, мощі блаженного Якова Стрепи, були виставленні для почитання у Греко-Католицькій церкві святого Юрія Побідоносця села Руда Сілецька, Кам’янка-Бузького району Львівської області. Яків Стрепа проголошений блаженним Римо-Католицької Церкви. Саркофаг з мощами привезли монахи Ордену Францисканців на запрошення священика УГКЦ Богдана Стефанишина.

З нагоди 600-ліття з дня смерті нетлінні останки блаженного Якова подорожують костелами західної України.

О 10 годині ранку адміністратор храму святого Юрія Побідоносця отець Богдан Стефанишин з братством та чисельними вірними урочисто зустрічали мощі біля церкви. Після внесення саркофагу до церкви та поставлення на відповідне місце біля тетраподу, розпочалася Служба Божа у візантійському обряді, яку очолив священик Роман Синицький. Проповідь про життя, діяльність, та чуда блаженного виголосив священик Римо-Католицької Церкви Славомир Зелінський, який супроводжує мощі на Україні. На завершення кожен міг підійти та діткнутиси до раки, де зберігаються нетлінні останки святого, просячи у нього допомоги та заступництва.

Яків Стрепа народився у 1340 році. Юнаком вступив до ордену Францисканців. Прославився як ревний апостол Галичини. У 1391 році його обрали Галицько-Львівським Архиєпископом Римо-Католицької церкви. У щоденному житті Яків Стрепа відзначався простотою і францисканською убогістю. Мурований маєток, який йому подарував польський король Ягайло передав на потреби дієцезії, а сам оселився у скромному дерев’яному будиночку. Дуже любив дітей. За цю відданість отримав титул «приятель дітей». Архиєпископ Яків Стрепа був вразливий до потреб бідних і хворих, тому свої єпископські доходи призначав на потреби лікарні Святого Духа та на притулок для бідних і паломників.

Помер Яків 20 жовтня 1409 року. У заповіті написав, що хоче бути похованим у францисканському монастирі у Львові. Внаслідок численних чудес, папа Пій VI 11 вересня 1790 року оголосив його блаженним Римо-Католицької Церкви. У 1910 папа Пій Х визнав Якова покровителем Львівської дієцезії і разом зі святим Антонієм Падуанським – покровителем провінції Ордену Францисканців.

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ