20-річчя Греко-Католицької громади та перша за 500 років Архиєрейська Служба Божа

церква у селі Хитрейки13 червня 2010 року Божого Греко-Католицька громада села Хитрейки святкувала своє 20-річчя та 500 років від дня утворення села. Найважливішим гостем святкування став преосвященніший владика Михаїл Колтун, який освятив новозбудовану святиню, та вперше за 500 років відслужив Архиєрейську Божественну Літургію. Перша згадка про село Хитрейки, Жовківського району, Львівської області, міститься у Галицько-Волинському літописі 1510 року. Цей день вважається днем заснування села.

Згідно архівних даних в давнину у селі була дерев’яна церква, яку спалили татари під час набігів у 1654 році. Християни збудували нову церкву, яку у 1778 році з невідомих причин перенесли до сусіднього села Кунин.  Від того часу вірні змушені були долати від 5 до 8 кілометрів щоб дістатися до церкви і взяти участь у Богослужіннях. У 1938 році стараннями жителів села було збудовано школу і «Просвіту», влада виділила місце під будівництво церкви, але перешкодила здійсненню цих планів Друга Світова війна, та пізніше комуністичний режим.

З виходом Греко-Католицької Церкви з підпілля 1990 року у селі Хитрейки реєструється громада, до якої входять усі мешканці села, всього 120 дворів. Цього ж року закладається камінь під будівництво нової церкви. У 1995 році у новозбудованому храмі було відслужено першу Божественну Літургію. 2007 року закінчено настінний розпис. А цього, 2010 року зведено новий іконостас та новий престіл.

Після детального вивчення архівних даних не знайдено записів про відвідини села єпископом, який міг би відслужити Божественну Літургію, тому візит єпископа Сокальсько-Жовківського Михаїла Колтуна, та Архиєрейська Служба Божа відслужена владикою вважаються першими від часу заснування села.

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ