Пошук по сайту

Храмове свято та внесення Вифлеємського Вогню на парафії св. Миколая у м. Кам'янці-Бузькій

Кожен з нас в душі та серці мріє про чудо. Діти про це говорять. Дорослі думають. Але так явно не кажуть про це. Але кожна людина тягнеться до добра, любові, тепла, затишку в душі та наших українських домівках.

СВІТЛИНИ

Святий Миколай пригадує нам та спонукає до добрих діл. Кожен з нас може стати Миколаєм для потребуючих ближніх.

На храмове свято св. Миколая Чудотворця,  у м. Кам’янка-Бузька, першим серед храмів Кам’янеччини отримав Вифлеємський Вогонь Миру, з рук дітей-скаутів (12-річного скаута Роберта) «Скаутство Європи в Україні», настоятель храму о. Юрій Мовчан та парафіяльна громада, по завершенню Божественної Літургії.

Делегація скаутів «Скаутство Європи в Україні» взяла участь в урочистостях – офіційному переданні Вифлеємського Вогню Миру вже цієї суботи усій Європі в столиці Австрії – Відні. Довга дорога варта такої справи - яка без сумніву є Божою справою. 872 км в одну сторону. Загалом 1754 км. Всяка втома зникає після такого духовного піднесення та такої місії.

Перед тим вогник мандрує з Вифлеєму у вогнетривкій ємкості. Цього року естафету для Європи прийняла одинадцятирічна Вікторія Кампенхубер яка першою запалила цей Вогонь Миру. Вона запалила Світло Миру у гроті Ісуса у Вифлеємі. Протягом 33 років воно нагадує світові про послання миру, яке було проголошено у Вифлеємі при народженні Христа. Та в суботу передавала скаутам з усієї Європи та інших континентів - були присутні США, Мексика, Уганда, Уругвай, Австралія, Канада.

Нашій делегації вдалося поспілкуватися з Вікторією та її мамою і сестрою. Які зазначили що моляться за Україну та знають ситуацію в нашій державі. Делегація ГО "Скаутство Європи в Україні" подарували дівчинці Різдвяну українську відкритку. Несподівано та приємно. В які було написане Різдвяне привітання на українськіій та латині і італійській мовах: "Христос Раждається"

Вифлеємський Вогонь Миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідея Вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприйнялися українською громадою продовж останніх років, становлячи для багатьох з нас доповнення під час святкування Різдва.

Вифлеємський Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, сподівання та надію.

В скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування в період посту та повну жертовність. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно, цей промінчик — це солідарність зі всіма, хто є далеко. Солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. У XII столітті один учасник Хрестових походів привіз це світло з Вифлеєма як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого добра.

І через століття саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, творячи «скаутську естафету» та єднаючи скаутів світу, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри.
Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану — до 19 січня.

Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю або гасити раз запалену від Вогню свічку.

День жертвенності і милосердя на свято Миколая. Миру і поваги. Добра і щедрості. Престольний празник парафії Святителя Миколая Мирлікійського Чудотворця. Чудовий спів братів-семінаристів Львівської духовної семінарії. Багато гостей та містян. Все це стало окрасою гарно-проведеного святочного дня.

Повідомив Назар Єременко

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2023

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336