Єпископ Михаїл КОЛТУН у Великий Четвер подавав вірним приклад покори та взаємної любови

«Перед святом Пасхи Ісус, знаючи що вибила його година переходу з цього світу до Отця… встав від вечері, скинув одіж, узяв рушника й підперезався. Тоді налив води до умивальниці й почав обмивати учням ноги та обтирати рушником, яким був підперезаний» (Іван 13, 1-5). На спомин цієї події кожного року у Великий (Страсний) Четвер, єпископи умивають ноги дванадцятьом священикам, показуючи приклад покори та взаємної любови.

1 квітня 2010 року Божого парафіяни храму св. Миколая у місті Радехові радо зустрічали Преосвященішого Владику Михаїла Колтуна, Єпископа Сокальсько-Жовківського, який прибув із своїм Архиєрейським благословенням.

Після зустрічі Владики Михаїла розпочалася урочиста Архиєрейська Літургія, на якій були присутні усі священики Радехівського деканату і вірні, які чисельно прийшли до храму на спільну молитву.

Після Архиєрейської Літургії відбувся Чин Умивання Ніг, на якому Преосвященіший Владика Михаїл, за прикладом Ісуса Христа, умивав ноги священикам. При цьому Владика Михаїл навчав усіх що: «...ми повинні так чинити супроти наших ближніх... Ми є сьогодні всі Христові учні і на прикладі цього умивання ніг ми усі вчимося приймати оте дійство освячення нашого життя. Ісус Христос заохочує нас один одному ноги умивати, а це не значить що тільки ноги умивати, це означає завжди служити у потребах ближнього: у смутках, у пережиттях, у труднощах, у біді, у хворобі, у недостатках...»

Наприкінці усього торжества Преосвященіший Владика Михаїл подякував усім за присутність у храмі, за спільну молитву. І побажав усім: «...тої смиренної покори один до одного, щоб ми могли бути ближче і рідніше один до одного, щоб ми могли служити один одному і щоб Господь міг бути ближче нас і з нами повіки.»

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ