Семінар «Формування демократичного середовища в сучасній школі» відбувся у Жовкві

З ініціативи Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та сприяння і підтримки комісії у справах освіти і виховання та катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, отців Василіян у м. Жовква, інформаційно-методичного центру освіти відділу освіти Жовківської РДА 25 квітня 2018 року у приміщенні конференц-зали Василіянського монастиря був проведений районний науково–методичний семінар «Формування демократичного середовища в сучасній школі» у рамках українсько-швейцарського освітнього проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні–DOCCU».

Із вступним словом до понад 100 учасників семінару звернулася Галина Сохань, кандидат філологічних наук, доцент кафедри суспільствознавчої освіти Львівського ОІППО, яка є тренером у вищезгаданому проекті. Доповідь «Демократична модель сучасної школи», з якою виступила науковець, зацікавила учасників семінару щодо ролі в сучасній школі вчителя, учня, батьків.
Ігор Гусаков, викладач кафедри суспільствознавчої освіти Львівського ОІППО, представив тему «Методи демократії у навчанні учнів».
Принцип демократизму у викладанні предмета «Основи християнської етики» в школі розкрила Леся Яцків, учасник проекту, вчитель християнської етики Рава-Руської ЗОШ №2.

Тренінг «Покликані до любові та витривалості» із учасниками науково-методичного заходу провів о. Михайло Микита, голова комісії у справах освіти і виховання, голова катехитичної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, який одночасно був модератором районного семінару.
З темою «Читання Святого Письма – основа християнського духовного життя» виступив о. Лазар Громадський, ЧСВВ. У процесі викладу матеріалу доступно, в діалозі з учасниками семінару о. Лазар висвітлив тему: Святе Письмо як стабілізований засіб спілкування Бога з людством, звернувши увагу вчителів на необхідності використання Святого Письма для виховання особи-християнина.
Для учасників науково-практичного семінару Омеляном Боровцем була проведена цікава екскурсія до каплички церкви Різдва Христового.
Новими враженнями, думками наповнилися методичні скарбнички кожного учасника семінару.

Стефанія Сліпець
Методист відділу освіти