Освячення храму та престолу на честь Пресвятої Євхаристії у с. Баймаки

7 червня 2018 року в селі БаймакиБуського району, було освячено новозбудовану церкву та престіл. З благословення Преосвященного Кир Михаїла, освячення престолу звершував представник із єпархіального управління – о. Василь Коваль. Отець Василь є Головою Церковного Трибуналу Сокальсько-Жовківської єпархії. Співслужителями були о. Ігор Суходольський – декан Олеського деканату, до якого належить парафія, о. Степан Пилипчук із с. Боложинів та о. Назар Василишин – адміністратор парафії.

Незважаючи на робочий день вірні чисельно зібрались на святкування храмового празнику та освячення церкви та престолу. Також до села приїхали гості із сусідніх сіл. Святкування розпочалось водосвяттям. Потім о. Назар із процесією вірних зустріли о. Василя, який мав звершувати освячення храму. Далі прибулі отці розпочали чин омивання та освячення престолу і освячення церкви на честь Пресвятої ЄвхаристіїПід час чину освячення робили обхід довкола церкви також із Святими Дарами в честь свята Пресвятої Євхаристії. Після освячення престолу та церкви розпочалась Божественна Літургія. Після читання Євангелія о. Ігор виголосив проповідь. Після Літургії о. Василь подякував за теплий прийом та сказав, що для парафіян, незважаючи на велич всіх інших храмів, ця церва для них є найріднішою, бо вона є їхня. Вони сюди будуть приносити хрестити дітей, будуть приходити брати шлюби, будуть приймати Євхаристію, на свято якої цей храм є освячений. В кінці о. Назар подякував всім жертводавцям та фундаторам, які причинилися до будівництва храму та облагородження його вигляду як всередині так і зовні. І хоч будівництво є ще не до кінця завершеним, але там вже кілька місяців, кожної неділі служиться Божественна Літургія, яка згуртовує вірних у храмі. Всі парафіяни дуже радіють тому, що мають нарешті свою церкву в селі, бо до найближчої церкви у селі Соколівка відстань 7 кілометрів. На закінчення всі зробили спільну фотографію на пам'ять освячення церкви – визначної події у с. Баймаки.

Підготував о. Назар Василишин