possible to make website for free

Про Сорок дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

На початку синодальних засідань після вступних формальностей було зреферовано про стан виконання рішень минулої Сесії Митрополичого Синоду та прийнято цю інформацію до відома. У розділі «Повідомлення» Блаженніший Любомир повідомив членів Синоду про участь нашої Церкви як мецената в конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, про проект проведення Всеукраїнського конгресу «За життя», про Синодальне послання рекомендаційного характеру щодо заохочення духовенства нашої Церкви до участі в Недержавному пенсійному фонді «Покрова» та про послання щодо потреби піднесення рівня економічної грамотності нашого народу, яке планується приготувати у найближчий час.

Серед головних тем цієї сесії Синоду Верховного Архиєпископства було розглянуто питання про розвиток інформаційної діяльності нашої Церкви в Україні, про душпастирську обслугу в пенітенціарній системі України, про «пізні» покликання, про реституцію церковної власності та про проект створення «Народної школи» для дорослих.

Синод застановлявся над біжучою суспільно-політичною ситуацією в нашій державі та опрацював текст подячного листа екс-Президентові Вікторові Ющенкові та Синодального звернення до нового Президента України – Віктора Януковича.

Значну частину синодальних засідань було приділено розгляду блоку питань про священство. Зокрема, про потребу створення Комісії для священиків, про проведення конкурсів у парафіях та потребу постійної формації для духовенства, про відслуження нововисвяченим ієреєм Літургій у перший тиждень та про ідею створення станового товариства священиків.

Окрім цих питань було заслухано прохання та пропозиції щодо покращення стану катехитичного служіння в Україні, подані плановим засіданням голів єпархіальних та екзархальних Катехитичних комісій та звіт про діяльність Патріаршого паломницького центру УГКЦ.

Серед низки організаційних питань Синод прийняв рішення про перенесення у 2010 році святкування Хрещення Русі-України та пов’язаний з ним Чин віднови хресних обітів на неділю, 25 липня, а П’ятдесяту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви було вирішено провести у травні 2010 року у Києві.

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ