possible to make website for free
possible to make website for free
possible to make website for free

Пошук по сайту

Медіа Партнери

 

На Жовківщині вшанували пам'ять жертв Голодомору

25 листопада у Жовкві відбулися жалобні заходи у зв’язку з вшануванням пам’яті жертв Голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.

Терор голодом, запроваджений радянським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам українців.

24 країни офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу. У 2003 році український парламент назвав, а у 2006 році — офіційно визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Сьогодні у День пам’яті жертв Голодоморів приспущені державні прапори на будівлях державних установ, підприємств, організацій, відбулися поминальні Служби Божі за жертвами Голодоморів у всіх храмах Жовківського району.

Опісля, на захід на центральній площі міста зібралися представники влади, духовенства та небайдужої громадськості.

Скорботною ходою учасники заходу попрямували до пам’ятного знака-хреста, де священнослужителі відправили панахиду за загиблими від голоду. Керівники району Надія Щур та Роман Горбань поклали квіти до пам’ятника жертвам Голодоморів.

Опісля присутні повернулися на центральну площу міста на віче-реквієм «Чорна сповідь моєї держави». Історичну довідку про геноцид українського народу підготував вчитель історії Жовківської ЗОШ №2 Михайло Скрипка.

Усі присутні схилили голови хвилиною мовчання за жертв Голодоморів та взяли участь у всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті», засвітивши лампадки на спомин про безвинно загиблих.

На завершення віче відлунали дзвони у всіх церквах міста в пам’ять мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду.

http://zhovkva-rda.gov.ua

 

Анонс

20-11-2018 р. Б. о 11:00 Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 149-ї річниці від дня народження блаженної Йосафати Гордашевської та презентація книги про о. Кирила Селецького в с. Жужеляни.

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ