possible to make website for free

Пошук по сайту

У Жовкві відбувся Чин архиєрейського найменування владики Петра (Лози)

11 липня 2018 року у Жовкві на Львівщині, в храмі Святого священномученика Йосафата, відбувся Чин архиєрейського найменування Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози).

Спершу Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) зачитав Грамоти Отця і Глави УГКЦ. Грамота про призначення до єпископського служіння владики Петра (Лози) та Декрет призначення його на служіння Єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії.

Потім новопризначений владика Петро (Лоза) проголосив визнання своєї віри та на Євангелії склав присяги на вірність Вселенському Архиєреєві та Отцю і Главі УГКЦ.

У своєму слові Блаженніший Святослав відзначив, що це історична подія для Церкви і вплітається в історію цього древнього міста.

Обряд цієї події має три частини. Спершу були прочитані грамоти Отця і Глави УГКЦ. «Тих два декрети є ніщо інше як поклик Церкви, – вважає Глава Церкви, – яка сьогодні покликала у вашому місті до того служіння нашого співбрата, нині нареченого єпископа Петра (Лозу). І ми всі чекали його відповіді. І ось тут у присутності небесної Церкви, ангелів і святих у небі, у присутності земної Церкви, у присутності вірних він сказав: приймаю».

СВІТЛИНИ

Другий момент, за його словами, був дуже важливий, новопризначений владика прочитав визнання віри. Ми всі почули, у що ж він вірить. Він склав присягу на вірність і послух Святішому Отцеві Папі Римському. А відтак склав присягу на вірність, послух Отцю і Главі нашої помісної Української Греко-Католицької Церкви.

І завершився цей обряд молитвою до Святого Духа за нового єпископа нашої Церкви.

«Цей обряд був для всіх нас виявом тотожності нашої Української Греко-Католицької Церкви. Виявом того, ким ми є як Церква. Бо сьогодні всіх нас запитують, у тому числі і вас, владико Петре, чому ти є греко-католиком, чому ти є членом саме тої Церкви? Сьогодні нам це запитання ставлять у різних країнах, у різних частинах України. І на це питання ми повинні вміти дати правильну відповідь», – вважає Блаженніший Святослав.

І властиво, на його думку, відповідь на це питання дає сам Чин архиєрейського наречення. «Тому я у сьогоднішній вечір усім вам хочу пояснити, як ми маємо відповідати на це питання», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Тоді він пояснив три важливі істини про УГКЦ: це Церква Володимирового Хрещення, яка перебуває у сопричасті (єдності) зі Вселенським архиєреєм та є Церквою свого права, тобто помісною Церквою.

Фото: о. Роман Гонтарик

Департамент інформації УГКЦ

Довідка

Владика Петро (Лоза) народився 3 червня 1979 року в Колоденцях, на Львівщині. 1997 року вступив до Згромадження Найсвятішого Ізбавителя (редемптористи), склавши довічні обіти 2003 року.

Священичу формацію розпочав у семінарії редемптористів у Львові (1998–2001), a завершив богослoвські студії в університеті в Інсбруку (Австрія), де навчався в 2001–2009 роках.

Після священичих свячень 26 серпня 2008 року душпастирював у Вінниці, де був віце-парохом, а потім парафіяльним адміністратором у Гніздичині-Кохавино.

З 2011 по 2014 рік був провінційним дорадником Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя.

З 2014 року адміністратор парафії Святих Петра і Павла в Чернігові й одночасно капелан у двох місцевих в’язницях.

12 квітня 2018 року Святіший Отець Франциск дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ священика Петра Лози, Єпископом-помічником Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Паніо (Panio).

11 липня 2018 року в храмі Святого священномученика Йосафата відбувся Чин архиєрейського найменування Єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра (Лози).

http://news.ugcc.ua

ЗАКЛИК АРХИЄРЕЯ ЩОДО ВИБОРІВ (аудіо)

 

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ