possible to make website for free

Крехівська проща за участі владик Володимира Ющака та Василя Тучапця

Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолили владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський та владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, завершився відпуст у Крехівському монастирі, де відбувалися богослужіння з нагоди свята Перенесення мощей св. Миколая.

У суботу, 18 травня, зібрані паломники, прибувши до Крехівської святині, вирушили до лісового джерела, неподалік монастиря, де було здійснено Чин великого водосвяття води. Відтак розпочалася Хресна дорога на горі Побійній.

Ввечері у храмі відбулася Велика Вечірня з Литією. Опісля, на відпустову площу урочистою ходою винесено ікону св. Миколая.

Продовжились святкування нічними чуваннями на відпустовій площі. Після Божественної Літургії чування відбувалися також у храмі. У цей час молилися за мир в Україні та сім’ю, адже цей рік є присвячений святості сім’ї та подружжя.

Наступного дня, 19 травня о 8:00 год., відбулася Утреня та Молебень до св. Миколая. Архиєрейська Божественна Літургія розпочалася об 11:00 год. Її очолив владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Ґданський, у співслужінні з владикою Василем Тучапцем, екзархом Харківським, Протоархимандритом Василіянського Чину о. Генезієм Віомаром, ЧСВВ, Протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, настоятелями монастирів, ієромонахами та запрошеними пресвітерами.

У своїй гомілії владика Володимир звернув увагу на милосердя св. Миколая, який наслідував Христа: «Бог хоче ділитися своїм милосердям, незалежно від наших гріхів чи заслуг. Про це треба лише просити й прийняти». Пригадуючи євангельську історію про блудну грішницю та оздоровлення чоловіка в Єрусалимській чудотворній купелі, проповідник наголосив, що Христос дивився не на справедливість, а на добро кожної особи. Тому милосердя є християнською надією на майбутнє. «Бог не тільки роздає подарунки чесним дітям, а й піднімає з багна гріхів. Робить це, бо є найбільшим милосердям», — зазначив архиєрей.

Проповідник вказав на випадки, коли часто людина користає з Божого милосердя, а не дає на це право іншим людям, які, на її думку, цього не заслужили. Відтак закрадається питання про Божу справедливість. Але Христос перестерігає перед такою поставою у розповіді про скалку та колоду в оці. Більше того, «історія про Страшний суд показує, що Божа справедливість залежить від милосердя до інших», — підкреслив владика Володимир. Бути милосердним — означає прощати і послужити конкретній людині. «Якщо ми були б більше милосердними, то було б менше війн, ненависті і чвар у родинах та менше зла у світі». На завершення проповідник побажав вчитися від Христа і св. Миколая того, що означає бути милосердним: «Подивімося на своїх близьких і запитаймо себе, чи ми до них милосердні».

Крехівська проща за участі владик Володимира Ющака та Василя Тучапця

23 травня 2019

Натомість, Преосвященний владика Василь Тучапець у своєму слові зосередився на основі нашої віри — Воскресінні Господа нашого Ісуса Христа. «Христос після воскресіння з’являвся свої учням, щоб утвердити їх у вірі, щоб вони не сумнівалися. Віра у Воскреслого Христа змінює життя апостолів», — зазначив екзарх Харківський. Архиєрей підкреслив, що Діяння апостолів розповідають, як після воскресіння учні проповідували Євангеліє, і які великі знаки Господь робив через них. Владика Василій пригадав, що «віра і діла є нерозривні. Тому такою важливою є віра в житті людини. Вона найперше дає нам спасіння, а також змінює життя людини. Тому апостол Яків каже, що віра без діл є мертвою».

«Віра — це не є якесь абстрактне поняття, але віра є живою і виявляється в конкретних вчинках нашого щоденного життя, яка виявляється у нашій мові, в наших думках, бажаннях, у наших вчинках. Якщо ми не поступаємо згідно нашого покликання християнина, то віра наша є мертвою. І навпаки, якщо віра наша виявляється тими вчинками любові, чесності, справедливості, поваги до іншої людини, така віра є живою вірою», — додав єпископ Василій.

Після Богослужіння о. Протоігумен подякув владикам Володимиру, Василію та всім вірним за спільну молитву. Завершились святкові богослужіння повним відпустом та окропленням свяченою водою.

За матеріалами Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні ЧСВВ та Харківського екзархату УГКЦ

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ