possible to make website for free
possible to make website for free
possible to make website for free

Пошук по сайту

Медіа Партнери

 

Члени Синоду Єпископів УГКЦ помолилися до Святого Духа та склали присягу

У неділю, 2 вересня, у Брюховичах члени Синоду Єпископів УГКЦ молилися до Святого Духа напередодні початку робочих засідань, адже Молебень до Святого Духа показує духовну природу цього зібрання.

«Кожен старт у будь-якому змаганні завжди є найважливішим, бо від того, як його почнеш (тобто з яким запалом та енергією), залежить кінцевий результат. Ми починаємо з вершини — з Літургії, яка зранку відбулася в соборі Святого Юра. Ми призиваємо Боже благословення на нас і закликаємо наших вірних, щоб вони молилися за наших ієрархів, за своїх пастирів. Адже владики приїхали сюди як батьки, які принесли турботи, сподівання і тривоги, але також радощі й надії своїх дітей», — у своєму коментарі пояснив владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

За його словами, кожен Синод є неповторним, його не можна порівнювати з іншими засіданнями. Бо час минає, за рік ми стали мудрішими, досвідченішими, але маємо нові виклики, болі й страждання, а також нові завдання, до яких нас кличе Всевишній. Саме тому ми повинні шукати нових розв'язків, які найкраще будуть відповідати Божій волі для нашої Церкви і народу.

 

«Звичайно, ми просимо про дар Святого Духа, бо те, що хочемо вирішувати, не є нашими планами. Ми прагнемо не просто щось придумувати для Церкви, а відкривати Божу волю для нас і для наших вірних. А Божа воля відкривається у Святому Духові, у смиренному дусі Божого Слова. І саме тому ми розпочинали робоче засідання урочистим прикликанням дару Святого Духа — дару мудрості, якого ми так будемо потребувати. Проте ще є й інший дар, який кожен із нас хотів би мати у цей період — це дар слухання. Господь буде промовляти, я в цьому не сумніваюся. А ми, владики, маємо налаштувати свої внутрішні струни і внутрішній слух на те, щоб відкрити це Боже Слово, яке буде говорити до нашого серця», — пояснив владика Богдан.

Після Молебню єпископи склали присягу. Владика Богдан пояснив, що присяга виявляє нашу відповідальність за всю роботу, а також підтримує давню традицію, коли ми стараємося не зашкодити. Власне в присязі, яку складають владики, ідеться про те, що ми повинні стриматися від будь-яких необережних висловів, які можуть принести шкоду Церкві.

«Кожен єпископ є вчителем і водночас духовним лікарем. Тому наше перше завдання — принести здорову науку для Божого люду, принести ліки — благодать Святого Духа, яка зцілюватиме рани нашого народу (і в жодному разі не зашкодити ніяким вчинком, ніяким необережним словом). Тож саме це допоможе нам зробити ця синодальна присяга», — запевнив владика Богдан.

Як ми повідомляли, від 2 до 12 вересня 2018 року у Львові триватиме Синод Єпископів УГКЦ. Головна тема Синоду присвячена Божому Слові та катехизації.

Департамент інформації УГКЦ

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ