possible to make website for free

Пошук по сайту

Завершилася 52 Міжнародна військова проща до Люрду

По нічному переїзді паломники прибули до Мюнхена. Програма у Мюнхені включала два моменти: Божественна Літургія у храмі Покрови Пресвятої Богородиці та панахида на могилі провідника ОУН Степана Бандери. 

У перший день паломництва у Люрді відбулось офіційне відкриття в підземній базиліці Пія XI. Паломництво розпочав військовий єпископ Франції Люк Равел. Гаслом цьогорічної прощі були слова: "Знак хреста є знаком життя". Представник Ватикану прочитав послання папи Венедикта XVI до учасників прощі. Про значення терпіння та переможний хрест, з якого тільки Бог може вивести добро, написав до присутніх Папа.

Презентації індивідуальних військових груп з кілька десяток країн світу зустріли з гарячими оплесками. Народні прапори кружляли над головами родин та цивільних людей, які супроводжували військових. Багато військових груп показали під час ходи численні репрезентації із оркестрами. Це був надзвичайний захоплюючий марш військових колон в святкових та історичних строях. Дуже хвилюючим моментом церемонії відкриття була процесія з хрестом, на якому Христос поранений кулями – слід постійної війни.

Наступного дня відбулася Хресна дорога, розважання під час якої опиралися на думки св. Івана Віанея. Учасники ходи несли хрест, який при кожній стації передавали. П'ятнадцять стацій Христових страждань разом з сценою Воскресіння розставлені на пагорбі над містом. Дорога розпочинається копією сходинок єрусалимської преторії. Увагу звертає хрест другої стації, де є вміщена реліквія Господнього хреста, а при дванадцятій стації знаходиться жертовник. Сама Хресна дорога закінчується стацією Воскресіння.

Цього ж дня відбулася процесія з Найсвятішими Тайнами від костелу св. Бернадетти до базиліки Пія XI.

Кульмінаційним моментом прощі військових до Люрду є суботня процесія з свічками. Військові колони плинули містом з запаленими свічками та молитвою на вервиці. Вкінці колон військові несли на раменах поранений через війну хрест з обстріляним Ісусом, якого поранена рука не перестає благословити своїх переслідувачів.

Завершення прощі відбулося в неділю Зіслання Святого Духа на апостолів. З ініціативи військового єпископа Франції, головна Літургія, за участю усіх прочан, була відслужена в наміренні покійного військового єпископа Польщі Тадея Плоцького та інших жертв катастрофи під Смоленськом.

Після обіду відбулася церемонія закриття військової прощі. Через ціле місто промарширували військові різних армій з своїми оркестрами. Учасники вислухали також послання Папи Венедикта XVI.

Слід відзначити, що впродовж паломництва одна пара з військовослужбовців української делегації прийняла Таїнство Подружжя, яке здійснив Владика Михаїл (Колтун) разом з отцями-паломниками в Українській церкві у м. Люрд.

Повертаючись додому, паломники відвідали Рим. У Ватикані відбулася аудієнція з Папою Римським Венедиктом XVI. Наприкінці загальної аудієнції, що відбулася в середу, 26 травня 2010 року, знову лунало Папське вітання українською мовою. Святіший Отець Венедикт XVI привітав делегацію українських військових, які під проводом Владики Михаїла (Колтуна) брали участь у міжнародному військовому паломництві до Люрду словами: «Щиро вітаю українських військовиків, учасників міжнародного військового паломництва до Люрду, і молюся про опіку Пречистої Діви Марії над ними та їхніми родинами».

На завершення паломництва делегація відвідала Собор св. Софії, де під час Архиєрейської Літургії військові численно приступили до Святих Тайн Покаяння та Євхаристії.

Минулої неділі делегація побувала у Відні. Там була відслужена Архиєрейська Літургія в українській греко-католицькій церкві св.Варвари.

Закінчилася проща військових у понеділок спільною подячною молитвою в храмі, на території Інституту сухопутних військ у м. Львові.

 

Для департаменту інформації розповів о. Любомир Яворський

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2020

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336