possible to make website for free

Пошук по сайту

Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони підготувала концепцію військового капеланства у Збройних Силах України

Концепція спрямована на реалізацію положення статті 35 Конституції України про гарантування кожному права на свободу світогляду та віросповідання, а також частини 3 статті 21 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», яка покладає на командування військових частин обов'язок "надавати можливість військовослужбовцям брати участь у богослужіннях і виконанні релігійних обрядів".

Документ визначає душпастирську опіку військовослужбовців як вид пастирського служіння Церков чи релігійних об'єднань, що "спрямоване на духовну опіку та задоволення релігійних потреб військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, які, з огляду на характер виконуваної ними військової служби, в той чи інший спосіб зазнають обмежень у вільному сповідуванні своєї релігії та потребують духовної опіки".

За результатами обговорення Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони внесла низку редакційних поправок та затвердила за основу проект Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України. Тепер документ буде проходити погодження безпосередньо у відповідних управліннях Міністерства оборони та на рівні керівництва Церков і релігійних об'єднань, які здійснюють душпастирське служіння у війську.

Засідання Ради відбулось під головуванням керівника Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями України Архієпископа Августина (Маркевича) та за участі секретаря Ради, референта Відділу УГКЦ у справах душпастирства у силових структурах України о. Любомира Яворського.

Окрім представників конфесій у зустрічі взяли участь директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони Ілля Тищенко та співробітники сектору роботи з релігійними організаціями, а також виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Наступне засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони заплановане на серпень цього року.

Довідка ІРС. Рада у справах душпастирської опіки була утворена за ініціативою Міністерства оборони України як консультаційно-дорадчий орган при Міністерстві на підставі Меморандуму про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України, підписаного 10 листопада 2008 року між Міністерством та уповноваженими представниками конфесій.

На сьогодні до складу Ради входять 7 релігійних об'єднань: Українська православна церква, Українська православна церква Київський Патріархат, Українська греко-католицька церква, Римсько-католицька Церква в Україні, Всеукраїнський союз об'єднань євангельських християн-баптистів, Українська автокефальна православна церква та Духовне управління мусульман України.

 


Інститут релігійної свободи, м.Київ
 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2020

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336