possible to make website for free

"Не залежно від умов, священик не може брати зброю і стріляти" - Кир Михаїл (Колтун) під час круглого столу на тему: "Право на свободу совісті військовослужбовців України".

У вівторок, 12 грудня, у Києві відбувся круглий стіл “Право на свободу совісті військовослужбовців України”. Організували захід  Департамент зовнішніх зв’язків в Україні Патріаршої курії УГКЦ та Асоціація українських правників.

Учасники: пастор Рустам Фатуллаєв –  Голова Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України; Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (Яременко) – Голова Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату; єпископ Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун – керівник Департаменту військового капеланства Української греко-католицької церкви; отець Любомир Яворський – священик УГКЦ, Секретар Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України; Михайло Паночко – старший єпископ української Церкви християн віри євангельської; шейх Рустам Гафурі – відповідальний Духовного управління мусульман України за взаємодію зі Збройними силами України; Віктор Єленський – заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Комітету ВР України з питань культури і духовності; Павло Унгурян – народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання “За духовність, моральність та здоров’я України”; Юрій Мірошниченко - народний депутат України; Василь Костицький – д. ю. н., професор, засл. юрист України, академік Національної академії правових наук України, голова Асоціації українських правників; Олександр Заєць – радник Прем’єр-міністра України; голова правління ГО “Інститут релігійної свободи”; отець Олекса Петрів - митрофорний протоієрей, к.ю.н., керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні; Максим Васін – виконавчий директор ГО “Інститут релігійної свободи”, юрист.

Слово Преосвященного Владики Михаїла (Колтуна)

Відео з прес-конференції

Запрошені: представники Міністерства оборони України; Генерального штабу Збройних сил України; Державної прикордонної служби України; Національної гвардії України; Міністерства культури України, а також релігійні, громадські та державні діячі, провідні експерти, науковці.

Коротко. Захід проводиться за дорученням Оргкомітету  з  опрацювання законопроекту “Про військове капеланство”. Завданнями “круглого столу” є роз’яснення бачення ролі та місії Держави і Церкви у забезпеченні права на свободу совісті для військовослужбовців України, доведення до широкого кола громадськості напрацювань релігійної громадськості в питаннях нормативно-правового забезпечення капеланського служіння та напрацювання пропозицій з налагодження ефективної взаємодії громадянського суспільства і державних інституцій задля врегулювання актуальних питань капеланської діяльності в Україні.

Анонс

20-11-2018 р. Б. о 11:00 Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 149-ї річниці від дня народження блаженної Йосафати Гордашевської та презентація книги про о. Кирила Селецького в с. Жужеляни.