Фестиваль «Просвіта колядує» у Радехові

Вже доброю традицією стало у місті Радехові проводити різдвяний фестиваль колядок «Просвіта колядує», який цього року відбувся 15 січня у районній школі мистецтв.

У святковому заході приймали участь три церковні хори та настоятелі цих церков: хор церкви Архистратига Михаїла села Яструбичі, де парохом о. Володимир Микитюк на чолі з регентом Василем  Марцинюком; хор церкви Святого Пророка Іллі зі Стоянова з парохом о. Олексієм Лупієм та регентом Мироном Нищим; хоровий колектив церкви Вознесіння Господнього з Нового Виткова зі своїм парохом о. Михайлом Левицьким та регентом хору Галиною Шевчук.

Розпочалося дійство молитвою та промовою декана Радехівського о. Юрія Михалюка, який благословив і привітав всечесних отців, учасників і глядачів з різдвяними святами.

Колядкою «Бог  предвічний» розпочав концертну програму хор с. Яструбичі. З їх уст лунали різні привітання та віншування. Вони виконали коляди «В Вифлеємі радість стала», «Три царі зі Сходу», «Благослови, Боже», а майстерно укладена в’язанка з самих улюблених і популярних галицьких колядок, які підспівував весь зал глядачів, викликала бурю схвальних вигуків та аплодисментів, які ще довго не затихали.

Потішив  своїм  розмаїттям  колядок  та  побажаннями хор  зі  Стоянова. Вони  несли  для  всіх  добру новину про  народження  Христа  колядами «Спас  нам  народився», «Іде  звізда чудна», «Возсіяв  вам». А  на закінчення їх  виступу  прозвучала  всесвітньо  відома  і  улюблена  «Свята  ніч». Підсумував  виступ  своїх хористів  їх  настоятель о. Олексій  Лупій. Його  промова  вселила у душі  присутніх  мир  і радість.

Завершив  фестивальний  день  хоровий  колектив з  Нового  Виткова, нагадавши  про  те, що  Господь  любить  нас  і  чекає  від  нас  милосердя  та  любові  до  ближнього. Хор  співав  про  те, що  вже  «Ой  у  Вифлеємі»  зійшла  для  нас  усіх «Чудесна зірка».  Про  магію  Різдва  нагадала  коляда  «Різдвяна ніч»  та  «Небо і земля». Кожен з  учасників  колективу  намагався своїм  співом  донести  до людей  те, що  віншує  кожна  різдвяна пісня – заклик до  миру, добра і злагоди. У  своєму зверненні  до глядачів  та  хористів  о. Михайло Левицький  з  Нового  Виткова  просив  кожного  зберегти у  серці  ці  прекрасні  почуття  і  просив  особливого  заступництва  у  Господа  Бога  та  Пречистої  Діви  для  воїнів, які захищають  наші християнські  цінності та  нашу землю  від  зазіхання  ворога  на  Сході.

Фінальним  акордом  фестивалю  стало  спільне   виконання  колядки  «Добрий  вечір тобі». Ще довго не змовкали  «Многоліття»  на  адресу  учасників, глядачів  та  організаторів  свята.

Після  завершення концерту  усі  разом  зі  спільною колядою  під проводом  отця-декана  Юрія  Михалюка, отця-сотрудника  церкви  св. Миколая м. Радехова  Ярослава  Михалюка, отця-настоятеля зі Стоянова Олексія  Лупія  та  отця-настоятеля  з Нового Виткова Михайла  Левицького  вирушили  до  храму святого Миколая. Йдучи  засніженими  міськими  вулицями  спільно  колядували.

Заколядувавши  та  помолившись  біля  різдвяної  шопки, що  біля  церкви, усі  спільною  молитвою  пом’янули  біля  могили  світлої  пам’яті отця  Ярослава Михалюка.  Він  спільно зі школою  мистецтв  та  районним  Товариством  «Просвіта» і започаткував  цей чудовий  різдвяний  фестиваль.

Повідомила Галина Савка, с. Новий Витків

Фото Наталії Клочко