Різдво у парафіяльній родині в м. Броди

У першу неділю після світлого празника Різдва Христового парафіяни храму Пресвятої Богородиці – Владичиці України та учні катехитичної школи Матері Божої Неустанної Помочі м. Броди на чолі із душпастирями оо. Іваном та Богданом Вихорами провели спільне «Різдвяне дійство».

Знаково, що захід проходив у клубі військової частини А-2595 й тому об’єднав військових, їхні родини та парафіян навколо події народження Божого Сина. Організаторами свята виступили учні катехитичної школи на чолі із катехитами їмостю Наталією Вихор, п. Оксаною Ковтонюк, п. Іриною Олійник та п. Любомирою Дубиною.

Відтак програма цього насправді родинного та затишного святкування вміщала постановку події народження Ісуса Христа – колискова Марії над новонародженим Христом, зачудування Йосифа, радість й танець ангельських сил на висотах, прихід пастушків та трьох царів із різних куточків земної кулі, представлення прадавніх народних звичаїв, пов’язаних із відзначенням Рождества Христового, а це приготування 12 пісних справ на Святвечір у колі родини, колядки, віншування та прихід вертепу. Варто зазначити, що більшість запропонованих колядок рідко можна почути, адже є доволі давніми та дещо призабутими, або ж авторськими та новітніми.

Останніми привітати усіх присутніх потішив парафіяльний церковних хор. Завершенням свята стало спільне частування пампухами, печивом, іншою випічкою та узваром, під час якого усі учасники заходу мали безпосередню можливість поділитися особистим досвідом переживання події народження Ісуса Христа та власними родинними традиціями.

Насамкінець, потрібно відзначити, що впродовж усього святкування відчувалися радість, родинне тепло та затишок, які свідчать про живу парафіяльну спільноту.

Іван Вихор