Пошук по сайту

"Родинна кутя" в с. Русин

8 січня в с. Русин Сокальського деканату відбулось свято "Родинна кутя". У нашому святі всією парафіяльною спільнотою ми ділились кутею та смачними стравами з різдвяного столу. Святкування супроводжувалось виконаннями різдвяних коляд, виступом хору, дитячим вертепом та колядуванням гостей. Особливою окрасою було сольне виконання колядок і різдвяні віншування наймолодших талантів.

Свої різдвяні побажання висловила голова Варяжської сільської ради п. Олександра Сухоруцько, до привітань також долучились  місцеві депутати. З різдвяним привітом та допомогою приєднались п. Дмитро Гущах і п. Ігор Кінах, які загосподарювали нам святковий стіл та подарували для народного дому ікону, яку відразу освятив свяченою водою о. Ігор, адмістратор храму св. Луки в с. Русин.

СВІТЛИНИ

Нашу різдвяну радість ми хотіли насамперед розділити з одинокими парафіянами; різдвяною молитвою старались збагатити їхню віру та наголосити, що в Церкві, на молитві, просимо Божих ласк також і для них .

Приступаючи до столу смачної куті, у своїх молитвах ми згадали  наших воїнів на Сході України, та для Героїв, які не дочекались цьогорічної куті, бо віддали своє життя за Батьківщину, запалили свічу пам’яті.

Дякуємо Богу за так багатий звичай і фольклор різдвяних свят нашого народу.

Ділимось також тою радістю з Вами уривком зі святкового віншування:

                                                       Кутя така смачна з маком-медом,

                                                       Узвар на покутті стоїть.

                                                       Вже мати з батьком діток пригощають,

                                                       У цю прекрасну і різдвяну ніч.

Подав о. Ігор Пунь 

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ