З’їзд коледжів Львівського Національного Аграрного Університету

10 жовтня 2017 р. Б. у Львівському Національному Аграрному Університеті (ЛНАУ), в м. Дубляни, відбувся з’їзд коледжів ЛНАУ, метою якого було створення єдиного простору університетського центру академічного капеланства (духовного проводу для студентів і працівників) з осередками на місцях.

Захід розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії в каплиці університету, яку, у співслужінні священиків, очолив єпископ Сокальсько-Жовківський, Владика Михаїл (Колтун).

У своїй проповіді Владика заохотив не зневірюватися, не знеохочуватися та не падати на дусі, але вірити Богові. Бо коли ми чогось просимо і докладаємо до цього зусиль, Бог тоді благословить.

Після Божественної Літургії відбулося засідання круглого столу на тему: «Університетський центр академічного капеланства ЛНАУ та коледжів – осередок духовного виховання». Доповідачами виступали ректор ЛНАУ академік НААНУ Володимир Васильович Снітинський, Владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський УГКЦ, Оксана Володимирівна Качмар, керівник відділу з виховної роботи, (розповіла про особливості виховання в університеті, підкресливши важливість духовного проводу на прикладі праці університетського капелана о. Івана Венгрина), о. Петро Верхоляк, координатор академічного душпастирства у Патріаршій комісії в справах молоді УГКЦ та о. Іван Венгрин, капелан ЛНАУ, який поділився новим, ефективним підходом до молоді.

«Ми усі покладаємо надію на Бога, але ми маємо щось робити» бо інакше нічого не буде, також все що робимо, маємо робити з відповідальністю та з вірою, навіть тоді, коли зустрічаємо різні труднощі, має бути віра. «І не сумнівайтеся, що те, що сьогодні в нашому серці зродилося, Господь буде благословляти та приумножувати», - сказав Владика Михаїл, акцентуючи свою увагу на важливості капеланського служіння.

Протягом зустрічі панувала приємна, духовна атмосфера, і це відчувалося у виступі кожного.