Літургічна комісія

23 квітня 2002 року Преосвященний Владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальський, призначив о. Ярослава Малиша головою Літургійної комісії у Сокальській єпархії. Єпархіальний голова Літургійної комісії входить у склад аналогічної Комісії на патріаршому рівні, яка впорядковує і розвиває літургійне життя УГКЦ. Таким чином Літургійна комісія Сокальсько-Жовківської єпархії тісно співпрацює із Патріаршою літургійною комісією і вивчає напрацювання та існуючі проблеми у цій царині.
Кожного року голова комісії інформує кожного священика про рішення Синоду Єпископів УГКЦ, що стосується літургійного життя. Також слідкує, щоб священики у всіх парафіях, під час служіння Божественної Літургії, в «Прохальній ектенії» додавали відповідні «прошення». Разом із протопресвітерами Сокальсько-Жовківської єпархії голова Літургійної комісії піклується про духовно-моральний стан священика:
а) щоденне служіння «церковного правила» кожним священиком;
б) регулярне служіння в парафії «богослужіння»: Літургій, Утрені, Вечірні та інших церковних треб;
в) дотримання священичого етикету.
Заохочується, щоб кожен священик старався, при потребі, оновлювати всю «церковну утвар» і дбати про належне ведення та зберігання парафіяльних книг.

Літургійна комісія систематично організовує прощі для священиків та вірних Сокальсько-Жовківської єпархії до Зарваниці, Крехова та інших відпустових місць.

Щороку в Сокальсько-Жовківській єпархії видається Настільний Церковний календар для духовенства і мирян, які задіяні в парафіях для літургічного служіння. Це дає змогу привести літургійні практики до одностайності. У цьому календарі друкуються також послання, розпорядження та декрети Правлячого Архиєрея, Михаїла Колтуна, Єпископа Сокальсько-Жовківського.

Голова комісії о. Ярослав Малиш