У червні презентуватимуть Катехизм УГКЦ

Чергове засідання голів церковних комісій УГКЦ розпочалося Божественною Літургією в храмі Святого Юра у Львові. Відтак продовжилося у конференц-залі Львівської архиєпархії. Зі вступним словом заохоти до плідної роботи виступив о. Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій УГКЦ.

Заступник голови Катехитичної комісії с. Луїза Цюпа розповіла про одну з найбільш масштабних подій в діяльності Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ, яка відбудеться наприкінці червня цього року. Вона повідомила присутніх, що 24 червня у Львівській духовній семінарії Святого Духа Архиєрейською Літургією, що її очолить Блаженніший Святослав, розпочнеться велика Катехитична конференція. Під час цього заходу буде представлено щойно виданий Катехизм УГКЦ. На подію з різних країн світу (Канада, Аргентина, Бразилія, Німеччина, Франція тощо) з’їдуться особи, відповідальні за катехизацію. Крім того, 27 червня відбудеться презентація найновішого папського документа «Про Боже Слово». Вести захід буде Архиєпископ Микола Етерович, який представить доповідь про напрацювання Церкви у підготовці до Великого папського Синоду про нову євангелізацію.

Отець Михайло Гарват, голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, представив діяльність нещодавно створеної комісії. Священик зупинився на окремих пунктах програми, розповів про візитацію катехитичних парафіяльних шкіл, яка щойно закінчилася і проходила в усій Україні.

«Розвиток парафіяльних катехитичних шкіл – основа нашого служіння. Це системна катехизація дітей від наймолодшого до старшого віку, - зазначив о. Михайло Гарват. - Існує спеціально розроблений протокол, в якому ми фіксуємо стан  і рівень катехитичного навчання. Головний принцип візитацій – назвати найдостойніших священиків та катехитів УГКЦ, які справді багато працюють у цій царині, щоб таким чином заохотити інших до наслідування».

Голова Катехитичної комісії КГВА також нагадав учасникам зустрічі про необхідність активно долучатися до створення «Душпастирського катехитичного порадника», подаючи комісії свої пропозиції та зауваження. За словами священика, видання буде трьохвимірне: катехизація в молитовному, соціальному та спільнотному житті. Тож праця над порадником продовжиться під час Всеукраїнської зустрічі катехитів, 4-5 червня 2011 року, в с. Гошів (Івано-Франківщина), під час якої учасники обговорять наповнення книги та її зміст. Отець Михайло Гарват запросив присутніх взяти участь у святкуванні. На завершення виступу священик прозвітував про чотири семінари різної тематики для катехитів, які Комісія провела впродовж року. Більш детально розповів про ще один вид діяльності - катехизації в лікарнях, до яких залучені семінаристи.

Робоча зустріч голів церковних комісій продовжилася обговоренням поточних справ. Учасники зборів багато дискутували, радилися, знаходили конструктивні рішення різних актуальних питань. Завершилося засідання подячною молитвою до Богородиці.

Департамент інформації УГКЦ