Засідання Єпархіальної Катехитичної комісії

Сокальського, Белзького, Тартаківського, Червоноградського, Радехівського і Лопатинського деканатів.

Головну увагу учасники засідання звернули на такі питання: відзначення року Божого Слова – 2011-го – в рамках приготування до Ювілею 1025-ліття хрещення Руси-України; презентація нового катехизму УГКЦ; виконання Декрету Правлячого Архиєрея Сокальсько-Жовківської єпархії Владики Михаїла Колтуна про заснування катехитичних шкіл.

У своєму зверненні протосинкел о. Володимир наголосив на важливості відкриття катехитичних шкіл у парафіях, оскільки це є одна з найважливіших ділянок праці священиків, яким допомагають катехити. Катехитична справа випливає з самої природи Церкви і на цьому наголошує в багатьох своїх постановах Синод Єпископів УГКЦ.

Голова Катехитичної комісії о. Михайло зупинився на процедурі заснування і формі функціонування шкіл, зокрема - формування вікових груп, ведення документації, виділення приміщення для занять, залучення катехитів, членів монаших спільнот, студентів УКУ, організація літніх таборів, дитячих і молодіжних спільнот, гуртків, приготування до Першої Сповіді і Урочистого Святого Причастя.

о. Ярослав Валюх, який є директором Катехитичної школи ім. Слуги Божого о. Кирила Селецького при Катедральному храмі святих апостолів Петра і Павла у м. Сокалі, поділився своїм досвідом, демонструючи дану школу у відеопрезентації.

Далі учасники засідання висловити свої зауваги і пропозиції та продискутували їх.

Варто зазначити, що до 15 серпня парафіяльні священики мають подати прохання на ім’я Правлячого Архиєрея про заснування катехитичних шкіл. Планується, що з вересня-жовтня нововідкриті школи охоплять чимало дітей і у співпраці з батьками послужать їх духовному та інтелектуальному розвитку.

На завершення відбувся перегляд слайд-презентації єпархіальної Катехитичної комісії, який був приготований до Всеукраїнського з’їзду катехитів у червні 2011 року у Гошеві.

Повідомив о. Михайло Микита,
Голова Катехитичної комісії