700 дітей здійснили прощу до Митрополичого собору св. Юра

З ініціативи Катехитичної комісії 28 та 29 травня 2012 року відбулася проща Катехитичних шкіл Сокальсько-Жовківської єпархії до Митрополичого собору св. Юрія у м. Львові. У молебні до Пресвятої Богородиці, який був звершений перед чудотворною Теребовлянською іконою Божої Матері, священики, катехити, діти і батьки спільно подякували Богові та Пресвятій Богородиці за успішний навчальний рік.

Науку виголосив о. Михайло Микита, голова Катехитичної комісії. Він, зокрема, зазначив, що отримані знання на заняттях катехизму неодмінно послужать духовному добру кожного учня та його родини. Побажав усім активно брати участь у літніх християнсько-відпочинкових таборах та з початком наступного навчального року продовжити шлях у пізнанні Христової науки.

Усі присутні відвідали крипту Собору, де молитовно вшанували ісповідника віри Патріарха Йосифа Сліпого з нагоди 120-ї річниця з дня його народження. Повчальне слово мав о. Ярослав Валюх, директор Катехитичної школи ім. о. Кирила Селецького при Катедральному храмі святих апостолів Петра і Павла у м. Сокалі.

Учасниками прощі було понад 700 дітей з наступних парафій: м. Сокаль – Катедральний храм свв. Петра і Павла, м. Червоноград – храм Пресвятої Богородиці Владичиці України та храм св. Йосафата, с. Забужжя, с. Добросин, м. Броди – храм Воздвиження Чесного Хреста та храм Собору Пресвятої Богородиці (св. Теклі), с. Мокротин, смт. Магерів, с. Лавриків, с. Малехів, смт. Жвирка, а також сестри згромадження св. Йосифа з Цеблова та Потелича з дітьми, якими вони опікуються.

Про історію та архітектурно-мистецьку особливість собору св. Юра і митрополичого комплексу розповів о. мітрат Богдан Мурований, керівник видавничого відділу Сокальсько-Жовківської єпархії.

Кульмінацією прощі став перегляд вистави «Полліанна» у Львівському Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької.

На зворотньому шляху діти ділилися враження від вистави, в основі сюжету якої – життя звичайної дівчинки, сироти, яку через «почуття обов’язку» взяла до себе сувора тітка. Полліанна мала незвичайний дар – бачити у всіх життєвих ситуаціях позитив та жити своєю «грою у радість». Добротою, щирістю, чистотою думок та дій вона змінила життя всього міста, навчивши багатьох людей простого шляху до щастя – «Завжди радіти».

Повідомив о. Йосип Скоробогатий
Директор Катехитичної школи с. Забужжя