«Я люблю свою парафію», – форум єпархіальної молоді

2 червня 2012 року Молодіжна Комісія Сокальсько-Жовківської єпархії провела молодіжний форум під гаслом «Я люблю свою парафію», який об’єднав близько чотирьох сотень молодих учасників з різних парафій нашої єпархії. Ця зустріч була гармонійно переплетена із проведенням Євхаристійного тижня в нашій єпархії, оскільки, другий день присвячений молоді та її ролі у житті Церкви.

Очолив форум владика Михаїл Колтун, який на Архиєрейській Літургії звернувся до молоді словами з Євангелії: «Петре, чи ти любиш мене?», - наголошуючи на відповідальності кожного з нас дати відповідь: «Так, Господи, я люблю тебе». І ця відповідь має бути не лише на словах а підкріплена живою участю у житті Церкви, парафії. Особлива подяка молодіжному хору з церкви Пресвятої Богородиці Володарки України м. Червоноград.

З привітальним словом звернувся Голова Комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк, який наголошував на важливій місії християнської молоді та закликав до творення єдиного християнського молодіжного простору. З першою доповіддю виступив о. Олександр Чумаков, салезіянин і духівник УМХ, який розкрив перед зібраними нерозривність таких понять як Батьківщина, Церква, парафія, і наголосив на покликанні молоді бути активними членами своїх парафіяльних спільнот.

Опісля, в малих групах учасники детальніше застановились над проблемами молодіжного апостоляту у своїх парафіях та подали свої напрацювання щодо способів вирішення. Після обіду відбулось спільне обговорення. Наступним доповідачем був Андрій Сліпий, який застановився над тим як ми можемо бути «плідними вітками на Виноградній Лозі». І серед головних чинників наголосив на особистій зустрічі з Христом у Євхаристії, читанні Святого Письма, молитві. Продовжила виступ Оксана Степована, секретар МК, яка наголосила на практичних способах як можна проводити молодіжне служіння на парафії. Це і спільні молодіжні зустрічі, допомога у проведення «Канікул з Богом» для менших дітей, поміч старшим людям.

Останнім акордом був концерт у якому прийняли участь лауреати конкурсу «Пісня серця» Олексій Шпирка, Гоцій Марічка та Левонова Анастасія, сімейне тріо Кожушків та дует «Зоря» з м. Броди, тріо Марійської Дружини з Крехова.

На завершення форуму о. Петро Верхоляк, голова Молодіжної Комісії нашої єпархії, заохотив усіх до участі у вишколах молодіжних лідерів, які допомагають здобути необхідні навики молодіжного християнського провідника. Та найважливіше, це пережити особисту зустріч з Богом, пізнати як Господь мене любить, тоді і будеш готовий іти за Христом, навіть ціною власного життя. З молитвою «Царю небесний» та благословенням на служіння у своїх парафіях, молодь повернулась додому.

Повідомив о. Петро Верхоляк
Голова Молодіжної Комісії