Комісія у справах освіти і виховання

Створена Декретом Єпархіального єпископа кир Михаїла Колтуна 18 вересня 2012 р. Б.

Єпархіальна Комісія у справах освіти та виховання (надалі ЄКОВ) є колегіальним дорадчим і виконавчим органом Єпархіального Єпископа і входить до Єпархіального управління УГКЦ.

Метою діяльності Комісії є допомога Єпархіальному Єпископу у формуванні пропозицій щодо діяльності загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів усіх типів та форм власності та у реалізації рішень Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у сфері загальної освіти для здійснення Євангельської місії Церкви в освітньо-виховному середовищі України, впровадження християнських цінностей в освітньо-виховну систему.

Основними напрямками діяльності Комісії є:

• Координація діяльності духовно-етичних засад освіти і виховання шкільної молоді територіальних відділів освіти в межах Єпархії.
  • Заохочення, підтримка та координація єпархіальних християнських освітньо-виховних ініціатив.
  • Організація та координація духовно-методичного вишколу і формації педагогічних працівників у Єпархії.
  • Аналіз і моніторинг освітньо-виховних процесів в Україні та світі з метою розроблення оптимальних концепцій освіти та виховання, змодельованих на Євангельських цінностях і Церковному досвіді.
  • Співпраця з релігійними та громадськими організаціями, органами державної влади усіх рівнів щодо розробки та реалізації програм, які стосуються сфери діяльності Комісії.
  • Міжнародна співпраця у галузі загальної християнської освіти і виховання.
  • Розробка програм, методичних та дидактичних матеріалів, підручників та інших посібників для втілення християнських цінностей в освітньо-виховний простір України.
  • Організація та проведення організаційних заходів, візитацій, семінарів, тренінгів, нарад, конференцій, прощ та вишколів для вчителів, учнів та батьків.
  • Забезпечення професійної систематичної формації педагогів для досягнення ними християнської ідентичності.
  • Творення та зміцнення зв'язків між суб'єктами діяльності в освітній сфері у межах України та з-за кордону для здійснення місії УГКЦ на дальшу перспективу християнської освіти та виховання.
  • Збір та оновлення баз даних про осіб та організації, що діють у сфері компетенції Комісії.
  • Співпраця з соціальними і освітньо-виховними закладами, установами та організаціями у ділянці християнської освіти і виховання.
  • Здійснення видавничої діяльності.

Голова комісії - о. Михайло Микита, з 18.09.2012 р.