Про П’ятдесят сьому сесію Синоду Єпископів

3 - 4 травня 2012 року у Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах відбулась П’ятдесят сьома сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

У синодальних засіданнях брали участь усі єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, які мають обов’язок брати в ньому участь, а також Преосвященний Владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський.

Після вступних формальностей, у розділі Повідомлення, членів Синоду було поінформовано про правові акти Верховної Ради, Кабінету міністрів та Адміністрації Президента України, що стосуються релігійного життя, а також про участь нашої Церкви у підготовці до Євро’2012. Блаженніший Святослав повідомив присутніх про свій візит та аудієнцію у Святішого Отця в Римі та про участь у делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка відвідала Канаду і США на запрошення ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» в рамках програми вшанування спадку Митрополита Андрея (Шептицького).

Головною темою цієї сесії було життя священика у парафії. Головну доповідь по зазначеній темі виголосив о. д-р Володимир Ждан, а Владика Богдан (Дзюрах) доповів про опіку єпископа над його священиками у контексті впровадження Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року. Про соціально-економічний вимір життя священика доповів отець Богдан Манишин, а про життя сім’ї священика − пані Марія Саквук. На підставі доповідей та їх детального обговорення Синод прийняв відповідні рішення, які мають створити духовенству Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ належні умови у справі реалізації Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року.

Окрім цього, Синод розглянув у другому читанні документ щодо візитації парафії єпископом, який представляв Владика Тарас (Сеньків) та «Устав парафії», який представляв Владика Дмитро (Григорак). У першому читанні були розглянуті документи: про Норми служіння Божественної Літургії та Душпастирський катехитичний порадник Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Серед інших тем було обговорено питання про Прощу духовенства до Перемишлян 11 травня 2012 року; про екуменічну діяльність у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ; про реалізацію Плану заходів, присвячених Рокові мирянина в УГКЦ, яке доповів пан Юрій Підлісний та про проведення Євхаристійного тижня 1 - 7 червня 2012 року з нагоди Року Святих Таїнств у контексті підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України, яке доповів отець Михайло Гарват.

Синод одностайно вирішив оприлюднити документ «Захистімо життя. Богословські, морально-етичні та душпастирські роздуми стосовно проблеми знищення ненароджених дітей» опрацьований Богословським відділом Патріаршої курії УГКЦ.

У розділі фінансового блоку питань було заслухано звіт про діяльність Патріаршого паломницького центру УГКЦ, який склав п. Дмитро Мироненко, його Генеральний директор та обговорено питання про фінансово-господарське життя Церкви і становлення новоствореної Патріаршої фундації.

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства в загальному доповів отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій, а сестра Христофора Буштин, СНДМ, голова Комісії у справах шкільництва, представила працю цієї Комісії та розповіла про заплановані на цей рік заходи, котрі вони планують проводити.

П’ятдесят восьму сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у листопаді 2012 року Божого.

Секретаріат Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ