Синод Єпископів УГКЦ 2019 року Рік блаженної Йосафати Рік блаженного Омеляна Рік блаженного Климентія Постійний Синод УГКЦ обговорив стан підготовки головної теми Синоду Єпископів 2020 року «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ»

Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви на чолі із Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом продовжує свою 10-ту (61-шу) сесію засідань.

Впродовж другого дня 10-ї (61-ї) сесії Постійного Синоду, яка проходить у Вашингтоні в Духовній семінарії святого священномученика Йосафата Філадельфійської архиєпархії, синодальні отці приділили багато уваги підготовці головної теми Синоду Єпископів 2020 року «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Питання представляв преосвященний владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, який ознайомив присутніх з тематикою доповідей та кандидатурами доповідачів.

Відтак Постійний Синод заслухав звіти про діяльність Богословського відділу, який очолює преосвященний владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та Відділу зовнішніх церковних відносин, головою якого є високопреосвященний архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк.

Канонічні питання єпископам представив голова Канонічного відділу високопреосвященний архиєпископ і митрополит Перемисько-Варшавський Євген Попович. Він, зокрема, запропонував увазі Постійного Синоду проєкт Інструкції про перебування священників поза межами своєї єпархії.

Довідка

Постійний Синод допомагає Отцю і Главі УГКЦ у справах звичайного адміністрування або у вирішенні термінових справ відповідно до загального законодавства (ККСЦ) та цього правильника. Постійний Синод формується як «виконавчий комітет» у цих справах.

Постійний Синод не замінює Священного Синоду Єпископів УГКЦ, тому що він не може здійснювати законодавчої чи судової діяльності; крім того, справи більшої ваги, які вимагають обговорення всіх єпископів, застережені за Священним Синодом Єпископів.

Постійний Синод складається з п’яти єпископів, включно з Отцем і Главою УГКЦ, який його очолює (кан. 115, § 1 ККСЦ).

Одного з єпископів іменує Отець і Глава УГКЦ, а інших трьох обирає таємним голосуванням Священний Синод Єпископів на п’ятирічний термін.

Постійний Синод скликається:

1. принаймні двічі на рік у визначений час;
  2. коли Отець і Глава УГКЦ вважає це за доцільне;
  3. коли загальне право вимагає згоди або поради Постійного Синоду (кан. 120 ККСЦ).

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ