12-13 жовтня 2016 року в м. Стрий, що на Львівщині, відбулася дводенна зустріч керівників єпархіальних екуменічних комісій УГКЦ з України, Франції та Польщі

Голова екуменічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Роман Синицький взяв участь у довденному семінарі. Увесь перший день учасники зустрічі брали активу участь у тренінгу з ненасильницького спілкування, який був підготовлений українським центром ненасильницького спілкування і примирення «Простір гідності». Тематику «Будувати мости: 7 кроків до діалогу» представили Карл Плеснер (Данія) та Олена Ганцяк-Каськів (Україна), які є фахівцями у сфері налагодження діалогу та мають досвід роботи з конфліктуючими сторонами в Данії, Індії, Ізраїлі-Палестині, а також під час Майдану та війни на Сході України. Були презентовані приклади вмілого і конструктивного діалогу, способи його ведення, можливості досягнення примирення і порозуміння.

Наступного дня голови єпархіальних комісій після спільної Божественної Літургії в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці мали нагоду обговорити міжконфесійні взаємовідносини, особливості екуменічного діалогу між християнськими конфесіями в Україні, питання співпраці Церков з державними органами та низку інших важливих питань. Отець Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ сприяння єдності християн, представив останні напрацювання Мішаної міжнародної комісії з Богословського діалогу між Католицькою і Православною Церквами.

На завершення відбулася зустріч з владикою Тарасом (Сеньківим), Єпархом Стрийським, під час якої представники Екуменічної комісії розповіли єпископові про зусилля, які вживаються для формування відкритості до діалогу та міжконфесійної співпраці з іншими конфесіями. Зокрема, було високо оцінено рівень такої відкритості у Стрийській єпархії. У відповідь владика Тарас подякував присутнім за працю, яка воконується в ділянці сприяння єдності між християнами та за поширення бажання єдності серед українців.

Комісія УГКЦ сприяння єдності християн