Пошук по сайту

Звершено паломництво до місця поховання Слуги Божого о. Кирила Селецького

13 червня 2016 року шкільна молодь, вчителі, сестри-монахині та священнослужителі Жовківщини та Сокальщини здійснили паломництво до храму, в якому священнодіяв Слуга Божий о. Кирило Селецький та до його могили, в с. Жужеляни Белзького деканату.

Очолив паломництво Преосвященний владика Михаїл Колтун, який зазначив: «Ми сьогодні зібралися, щоби відкрити особу о. Кирила Селецького, який жив на цій землі і як святець закінчив своє служіння для людей. Він дав нам приклад відданого, жертвенного, посвятного служіння. Ми задивляємося на його приклад, чим він сподобився для нас такої уваги, що ми його сьогодні не тільки пам’ятає, але святкуємо і стараємося його піднести на наших престолах, щоб він був тим світочем серед святих нашої землі».

Звертаючись до священиків, монахинь та мирян, архиєрей заохотив не зневірятися в наших християнських стараннях, «бо є той стимул, яким керувався наш святець. Він себе віддавав для просвіти, для піклування за дітьми і для того покликав сестер монахинь, щоби посвятним життям слугували для дітей, особливо тим, які були в матеріальній скруті. Він своїм життям нас усіх заохочує, щоб ми до тих речей приглядалися з увагою, щоби усі священики на парафіях, довідавшись про цей спосіб апостолювання отця, були заохочені і стимульовані до служіння».

Говорячи до священиків, єпископ продовжив: «Ми повинні мати програму нашого служіння, до чого ми стримимо. Наше священиче покликання – бути серед людей, бачити їх потреби і виклики, а їх сьогодні маємо чимало. До нас промовляє цей святець, будитель нашого священичого, посвятного, християнського життя і скликає нас для того, щоб мобілізувати наші християнські зусилля і протистояти бідності та нашим духовним занедбанням».

Звертаючи увагу на молодь, єпископ наголосив: «Тут багато молоді, які прийшли у супроводі своїх вчителів у це паломництво для того, щоб ми усі могли перейнятися навчанням, освітою, щоби ми були освічені в житті, у християнському покликанні і служінні. Ми приходимо, щоб цей святець міг переконати нас в нинішньому дні, незважаючи на труднощі, служити своєму народові і перш за все молоді». Архиєрей заохотив присутніх молитися за прославу Слуги Божого о. Кирила Селецького, «щоби цей апостолят міг розвиватися як і в школах, так і в парафіях. Щоб ми могли знати, що цей святець чекає на свою прославу і ми, молячись, причинимося до популяризації його святості, його добрих діл, щоби наша земля і Церква збагатилася його геройськими подвигами».

Після Літургії усі паломники попрямували на місцевий цвинтар, де в каплиці-усипальниці був похований о. Кирило. Там було відслужено Панахиду та піднесено молитви за його прославу.

Під час паломництва отець-доктор Василь Палчинський виголосив доповідь на тему: «Отець Кирило Селецький - апостол убогого селянства або український Іван Боско». Голова єпархіальної постуляційної комісії о. Василь Крушельницький детально розповів священикам про методи душпастирства о. Кирила і зацікавлення його постаттю владикою Йосафатом Коциловським та митрополитом Андреєм Шептицьким.

Прес-служба єпархії

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2020

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336