Пошук по сайту

П’ятий Єпархіальний з’їзд руху «Матері в молитві»

Щоб у любові піднести свої серця до Господа, 15 жовтня члени спільноти «Матері в молитві» прибули до храму св. апп. Петра і Павлі м. Сокаля. Більше 400 жінок із Сокаля, Жовкви, Червонограда, Бродів, Добротвора, Дублян і навколишніх сіл та селищ зібралося у Катедральному соборі на молитовний з’їзд спільноти. Духовні зібрання розпочалися Архиєрейською літургією. Для почитання були виставлені мощі св. ап. Петра.

Ще у далекому минулому, багато століть тому св. Августин сказав: «Усе, що я маю і чим я є, завдячую своїй праведній матері». Ці ж слова вдячності неодноразово у зверненнях до Бога промовляли серця мільйонів дітей. Та незважаючи на вік, успіх, кожна дитина потребує молитви неньки.

Радує, що Господь допоміг зрозуміти цю духовну потребу дітей Вероніці Вільямс і Сандрі. Саме ці жінки, розмовляючи з Всевишнім, усвідомили, що Божа воля є такою, аби всі матері доручили Христові опікуватися своїми дітьми, віддавали Йому в духовних розмовах біль, турботи, проблеми. Завдяки їм у 1955 році в Англії виник рух «Матері в молитві». Сьогодні ця мирянська спільнота є у більше 80 країнах світу. Мільйони жінок вирішили, що єднаючись у молитві, врятують своїх дітей. Вони вступили до руху, тому що вірять, що любов матерів змінює світ. Адже вона особлива. За словами Архиєрея Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїла Колтуна, це «любов самовіддана, безкорислива, відкрита, її неможливо виміряти матеріальними критеріями, вона далека від будь-яких розрахунків». Владика Михаїл вкотре звернувся до матерів, щоб нагадати, яке вагоме значення має їхня молитва у житті дітей. Зауважив, що це має бути молитва серця, промовлена з любов’ю жертовною й підтверджена вчинками. Прикладом повинна слугувати Мати Божа, що підкорилася Господній волі й ревно виконала своє покликання.

Після Літургії матері практикували молитву серця. Відчувалося духовне піднесення. Всевишній чує кожного, хто до нього звертається, та коли це роблять сто людей разом, інші сто хочуть зробити це ж. До речі, гасло П’ятого Єпархіального з’їзду звучало: «Бог завжди прихиляє своє вухо, щоб почути тих, хто Його кличе».

Після спільної молитви розпочався акафіст св. первоверховним апп. Петру і Павлу. Декан Сокальський о. Петро Звір подякував усім присутнім. Наголосив, що мирянські спільноти при церквах є необхідними, адже вони дуже допомагають священикові. Люди й священнослужителі зокрема потребують їхніх молитов. На завершення відбувся процесійний хід до фігури Матері Божої. Свящ. Ярослав Валюх, який є капеланом спільноти, висловив слова вдячності матерям. Він сказав: «Дорога до храму м. Сокаля для багатьох була далекою, важкою, але ті, що терплять, спасуться». Також, зауважив, що цей день для всіх був особливим. Зустрічі спільнот «Матері в молитві» відбуваються у ту ж годину, але в різних місцях. Тобто в цей день усі були разом.

Усім присутнім було роздано пам’ятні буклети. Також коштом спільноти храму св. апп. Петра і Павла для усіх матерів було приготовлено почастунок.

Інформацію подала Оксана Загакайло

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336