Пошук по сайту

Урочистість 10-річчя Сокальсько-Жовківської єпархії

21 листопада відбулися урочисті святкування з нагоди 10-ї річниці створення Сокальсько-Жовківської єпархії. Кульмінацією свята була Архиєрейська літургія у Катедральному храмі Свв. Апостолів Петра і Павла в м. Сокаль. Спільну подячну молитву очолив Архиєпископ Львівський Ігор Возняк у співслужінні Апостольського Нунція Архиєпископа Івана Юрковича, єпископів Софрона Мудрого, Ярослава Приріза, Богдана Дзюраха, Василя Семенюка, Тараса Сеньківа, Йосафата Говери та нашого Правлячого Архиєрея Михаїла.


У привітальному зверненні Архиєпископ Іван Юркович сказав: «Ваша єпархія пригадує 10 років свого існування, але ці землі вже стали багато віків раніше урожайним полем євангельського життя і святості. Саме на території вашої єпархії у містах Белз і Сокаль, наприкінці XVI століття, відбулися перші підготовчі з’їзди єпископів Київської Митрополії з метою відновлення церковної єдності з Апостольською Столицею. Цю єдність ви постійно плекали і підтримували впродовж історії, неодноразово ціною мученицької крові, прикладом цього є Блаженний священномученик Йосафат Коциловський, єпископ Перемиської єпархії, до якої ви належали до 1946 року, – однієї з найдревніших у Східній Європі – освяченої діяльністю великих слов’янських просвітителів та покровителів Європи – Святих Кирила і Методія. Ваші землі породили блаженну Сестру Йосафату Гордашевську, засновницю Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії».

У святі взяли участь священики з кожного деканату та велике число вірних. Привітати з ювілеєм прибули представники обласної влади та районних адміністрацій, а також мери міст Сокаля та Жовкви. Оскільки Владика Михаїл є духовним провідником ще й для військовослужбовців та силових структур України, то на свято прибули делегації Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ.

Усі привітання складали на ім’я Правлячого Архиєрея Михаїла Колтуна, адже він є першим представником і управителем нашої єпархії, а також тому що саме у цей день був празник Архистратига Михаїла. Проте як зазначив сам Владика, що «усі привітання і нагороди належать до всіх нас», бо ми беремо активну участь у житті Церкви.

Урочистості і неординарності події додала музика військового оркестру. Перед Літургією оркестр грав біля входу у храм і тим самим створював атмосферу радісної зустрічі. Після Літургії військові музиканти перемістилися на центральну площу і звеселяли серця усіх мешканців та гостей міста.

Прес-служба Єпархії

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2023

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336