Послання 2024

Пошук по сайту

У Києві відбувся щорічний різдвяний захід "Просфора з Патріархом" в якому взяли участь духовенство та вірні Сокальсько-Жовківської єпархії

11 січня 2020 р. Б., у Києві відбувся щорічний благодійний Різдвяний захід «Просфора з Патріархом», який колядою об’єднав греко-католиків, друзів та доброчинців Патріаршого Собору.

Сокальсько-Жовківську єпархію на чолі з єпископом-помічником Петром (Лозою) представили працівники єпархіального управління, державної влади та вірні.

СВІТЛИНИ

Різдвяне дійство традиційно проходило неподалік Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві, в Міжнародному виставковому центрі.

Захід гучною колядою розпочав Преосвященний Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської Архиєпархії. Опісля Владика привітав усіх присутніх із Різдвом Христовим: «Сьогодні за порогом третього тисячоліття нам знову світить Вифлеємська зоря і кличе нас усіх в дорогу у пошуках Бога. Це століття також має своїх мудреців. Їх вибирає Господь з поміж свого народу. Помазує їх на тих, кому довіряє іти в дорогу, роблячи приклад усім іншим. Ми перед Різдвом вшановуємо усіх патріархів, які передували Різдву та голосили, що на світ прийде месія. У третьому тисячолітті Українська Греко-Католицька Церква має дуже молодого Патріарха, того кого Бог помазав, щоб провадив свою Церкву за світлом віри та за світлом вифлеємської зорі. Щоб провадив нас світлом наших різдвяних звичаїв до вифлеємських ясел», – наголосив Архиєрей.

Далі Владика запросив до відкриття щорічного заходу «Просфора з Патріархом» Отця і Главу УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Своє слово Предстоятель Церкви розпочав такими словами: «Щиро вітаю Вас на цій щорічній Різдвяній просфорі, яку ми переживаємо тут у серці нашої матері, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. Багато з вас мені говорили, що коли хтось хоча б раз потрапить на цю нашу просфору, то пізніше завжди відчуває потребу бути на цьому дійстві. Мені дуже приємно, що ми маємо хоча б раз в році таку унікальну можливість відчути себе так близько один до одного. Відчути, що ми не просто є віртуальна структура, ми справді є єдина велика українська родина зібрана у Христовій Церкві».

Опісля Глава УГКЦ висловив усім подяку за те, що прийняли запрошення на це дійство: «Дякую, що сьогодні, у цей різдвяний вечір ми є тут разом. Каже Христос: «Багато є покликаних, але мало вибраних». Дякую, що ви прийняли це запрошення, і опинилися у колі вибраних, тут у серці нашої Церкви», – наголосив Блаженніший Святослав.

Ведучи далі Глава Церкви зауважив, що Різдвяна радість є дуже особлива: «Ми радіємо народженням Христа саме через те,  що саме у Ньому, в Богові, Який став Людиною, між нами опинилася уся повнота. Для того, щоб пояснити хто є Той, що народився, Апостол Павло у посланні до Колосян говорить, що  Бог зволив, щоб у Ньому спочивала вся повнота».

Пояснюючи цю думку Глава Церкви звернув увагу на інтерпретацію цього уривку сучасними біблістами: «У Ньому є повнота всякого життя. У ньому заховані усі скарби. Зокрема скарби мудрості, знання і всякого гаразду, якого потребує усяке сотворіння».

Ведучи далі Патріарх наголосив: «Просфора – це є той момент, коли ми тою повнотою можемо один з одним поділитися. Поділитися усіма тими скарбами. Ми відчуваємо, що від таких подій як сьогодні, ми виходимо багатшими, відчуваємо себе вповні доньками і синами Божими».

На завершення промови Патріарх привітав усіх присутніх із святами Різдва Христового: «Дякую усім Вам за присутність. Дякую Вам, що ви даєте мені можливість сьогодні так само, як зазвичай підійти до кожного з вас особисто, щоб з вами привітатися. Вам особисто скласти побажання».

Відтак Глава УГКЦ виголосив молитву на благословення приготовлених просфор. Опісля гості спільно нею ділились, обмінювалися Різдвяними привітаннями, спілкувалися з Блаженнішим Святославом, та духовенством УГКЦ.

Під час усієї програми відбувався виступ Львівської державної академічної чоловічої хорової капели «Дударик». А також проходив традиційний тихий аукціон.

Прес-служба єпархії  

За матеріалами Прес-служби Київської Архиєпархії  

 

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2024

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336