possible to make website for free

На Вінниччині молилися у стіп могили Слуги Божого о. Романа Бахталовського

8 жовтня 2012 року до м. Хмільника Вінницької області відбулася щорічна поїздка Сестер Згромадження Непорочного Серця Марії Фатімської на могилу Засновника о. Романа Бахталовського ЧНІ (21.10.1897 – 06.10.1985). Цього року поминальну Літургію в костелі Пресвятої Трійці та панахиду на могилі слуги Божого о. Романа очолив Преосвященний владика Михаїл Колтун, ЧНІ, єпископ Сокальсько-Жовківської єпархії.

Були присутні представники трьох чоловічих Згромаджень, а саме оо. Редемптористи (о. Петро Лоза – ігумен Монастиря св. Герарда смт. Гніздичів, Жидачівського району, Львівської обл. з братами, о. Роман Лагіш – ігумен монастиря Непорочного Зачаття м. Львів, о. Іван Горбань), оо. Францискани (о. Юстиніан Городечний, ЧБМ – синкел у справах монашества Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, ігумен монастиря Різдва Пресвятої Богородиці та бр. Вальдемар), оо. Воплоченого Слова (о. Григорій Рогацький, парох Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у Вінниці з парафіянами, які виявилися найчисельнішими). Також присутній був о. Іван Третяк, парох церкви Різдва Івана Хрестителя м. Кіровограда. Гостинно приймали о. Олександр Плешанов – парох УГКЦ м. Хмільника та ксьондз Станіслав.

Преосвященний Владика виголосив для присутніх батьківське слово, у якому заохочував наслідувати наших попередників, серед яких він багатьох особисто знав, зокрема о. Романа Бахталовського, якого відвідував. Саме від них, які багато перетерпіли, навіть віддали своє життя по тюрмах, концтаборах, Сибірах , він вчився жертвенності, відданості своїй церкві, служіння Богові та ближнім.

На могилі о. Романа та в помешканні, де він проживав до смерті після повернення із Сибіру, своїми спогадами поділилися бажаючі.

Повідомили Сестри Згромадження НСМФ

о. Роман Бахталовський
(біографія)

Священик, монах-місіонер, богослов, письменник, автор 20 Акафістів. З них загальновідомий Акафіст до Божої Матері Неустанної Помочі, пісень, богословських творів, які чекають на видання.

27 жовтня 1897 р.– День народження, в с. Яблунів на Тернопільщині, в родині священика о. Данила Бахталовського.

1912 р. – Переїзд батьків на парафію в с. Стопчатів на Коломийщині. Стає студентом гімназії.

1916 р. – Вступ до Станіславської Духовної семінарії.
1920 р. – Перші монаші обіти в Чині Найсвятішого Ізбавителя.
1921 р. – Священичі свячення з рук Преосвященного Григорія Хомишина. Виїжджає до Бельгії на навчання і пізнання Бельгійської вітки ЧНІ.
1922 р. – Викладач класичних мов в ювенаті у Збоїсках (Львів).
1937 р. – Місії на Брідщині, у Львові, Стопчатові, Космачі, Рогатинщині.
13 вересня 1945 р.– Заснування Згромадження Непорочного Серця Марії.
13 вересня 1949 р.– Перший арешт в м. Чернівцях.
1950 р. – Вивозять у тюрму до Києва. Вирок 10 років тюремного ув’язнення, Іркутська область, с. Сосновка.
1956 р. – повернення з Сибіру в м. Коломию.
19 листопада 1968 р.– Другий арешт, Івано-Франківська тюрма.
22 серпня 1969 р.– Вивозять в Мордовію, с. Інгаш. Вирок: 3 роки тюрми і 5 років висилки.
27 вересня 1976 р.– Повернення з вислання. Проживання в м. Хмільнику Вінницької області.
6 жовтня 1985 р.– Смерть. Поховання в Хмільнику.
22 листопада 2006 р.– розпочато беатифікаційний процес.