possible to make website for free

Наша національна та духовна спадщина

14 лютого 2020 р. у м. Кам’янка-Бузька проходила наукова конференція «Історико-культурне значення Камінка-Струмилівського Євангелія в загальноукраїнському контексті», яка була організована Кам’янка-Бузькою міською радою та філологічним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка.

Доповідачами конференції були дослідники української рукописної книги, а саме: Владика Димитрій Рудюк, митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ, Ольга Степченко, директор Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Віктор Мойсієнко, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка, Ольга Цибко (Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького), Данило Кравець, кандидат історичних наук (Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника), Святослав Пилипчук, доктор філологічних наук, професор, декан філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та інші.

З благословення Владики Михаїла Колтуна, єпископа Сокальсько-Жовківського УГКЦ, в конференції взяв участь голова комісії сакрального мистецтва  о. Ярослав Петруха, який зачитав вітальне слово єпископа та виголосив доповідь на тему: "Духовний аспект Камінка-Струмилівського Євангелія".

Про одну із пам’яток сакральної архітектури Кам’янеччини ХVІІІ ст. – храм Собору Пресвятої Богородиці села Батятичі розповів адміністратор храму  о. Іван П’ясецький.

У конференції брали участь представники духовенства УГКЦ і ПЦУ, науковці, вчителі представники територіальних громад, жителі міста та люди, які небайдужі до свого історичного минулого.

Повідомив о. Ярослав Петруха

Довідка: Камінка-Струмилівське Євангеліє було написане 1411 р. Про це свідчить напис на останній сторінці "От рож. Господа Бога і Спаса нашего Ісуса Христа 1411 сописася сія книга глаголемая Євангеліє тетр в богоспасаємім місті Каменці Стромилові, многогрішнем і недосном Тимофеєм Павловичем». Це перше знайдене словянське Євангеліє написане на папері. Оригінал Євангелія наданий час зберігається у фондах Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського м. Києва.