possible to make website for free

Пошук по сайту

Владика Петро взяв участь у відзначенні храмового празника у соборі св. Юра

Архикатедральний Собор святого Юра у Львові урочисто відсвяткував престольний празник. Святкування розпочались 5 травня 2021 року Великою Вечірнею з Литією.

У день празника святого славного великомученика, переможця й чудотворця Юрія, 6 травня, Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, звершив у Архикатедрі Архиєрейську Божественнну Літургію. Співслужили йому Преосвященний владика Миколай, єпарх Мельбурнський, Преосвященний владика Степан, Куріяльний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, Преосвященний владика Петро, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, численне запрошене духовенство та сотрудники Архикатедри.

СВІТЛИНИ

Святкову проповідь про постать великомученика Юрія виголосив Преосвященний владика Миколай, роздумуючи над роллю мучеництва у Христовій Церкві через слова Ісуса Христа несправедливе переслідування та убивство Його учнів. «Це пророцтво Ісуса вже здійснилося на християнах Церкви перших трьох століть, коли різні царі та їхні помічники вбивали християн, думаючи, що приносять службу богам, захищаючи свою віру та тим самим спасаючи державу. Зрештою, це пророцтво здійснюється і сьогодні, коли в багатьох частинах світу Христова Церква є переслідувана і гонима, через що численні християни засвідчують свою любов до Бога через мученицьку смерть. Проте кров мучеників стала і стає насінням для майбутніх християн, як навчає нас Тертуліян, один з ранніх Отців святої Церкви». Саме таким добрим насінням став святий Юрій, що пізнав правдиву віру серцем через приклад батька. «Як римський воїн, він був хоробрим, сміливим, відданим військовому обов’язку, але в глибині його серця зберігся образ батька-мученика і його віри в Ісуса Христа, за ім’я якого батько віддав своє життя». Серед жорстоких гонінь, які спричинив імператор Діоклетіян, святий Юрій мужньо визнав свою віру і після численних катувань загинув мученицькою смертю.

«Свята Церква називає великого мученика Юрія переможцем не тому, що він не зазнав поразок у військових битвах, а тому, що своєю непохитною вірою в Христа переміг нечестивого імператора. Саме це і є його найбільша перемога» – наголосив проповідник, опираючись на вчення святого Івана Золотоустого про те, що справжнє мучеництво визначається сердечним наміром віддати життя за віру.

Звертаючись до постаті Юрія-змієборця, єпископ звернув увагу на двоїстість сприйняття образу змія – як уособлення зла та символу мудрості, необхідної в духовній боротьбі. Відтак «ми не можемо бути наївними перед обличчям зла – ми потребуємо мудрості, знання, маємо бути свідомими присутності в світі не лише доброї волі, але й волі, яка протистоїть добру». Сьогодення показує нам змія, що пожирає наші життя – війна, згубні пристрасті, особисті хиби та гріхи. «Приклад святого Юрія Переможця заохочує всіх нас сміливо виходити на боротьбу з цим лютим і підступним змієм». Людина потребує постійної пильності та мужності у своїй вірі, яку, власне, досвідчує святий великомученик.

«Дорогі во Христі, просімо сьогодні у великомученика Юрія заступництва для наших військових, допомоги у духовній боротьбі з пристрастями, щоб він допомагав нам сокрушити голови невидимих зміїв, якими є наші власні гріхи, та з умилінням взиваймо: «Святий великомученику Юрію, моли Бога за нас грішних» – закликав владика Миколай.

В часі Літургії о. Ігореві Кунцю, Синкелу у справах мирян Львівської Архиєпархії, було надано відзнаку – право носити жовтий хрест із прикрасами куріяльного зразка на час виконання уряду.

По завершенні Літургії Митрополит висловив сердечну подяку Архиєреям та духовенству, усім парафіянам та гостям Собору, які долучилися до спільної молитви, а відтак вручив подячні грамоти. Зокрема, Митрополичу відзнаку одержала п. Надія Поворозник, регент Митрополичого хору Архикатедрального Собору святого Юра з нагоди 25-ліття служіння при Архикатедрі, п. Тарас Яценко, співзасновник та керівник медіа-хабу «Твоє Місто», за постійну плідну співпрацю з Львівською Архиєпархією, працівники Курії ЛА п. Андрій Працьовитий, п. Ірина Пашковська, п. Галина Івахів.

Відтак на подвір’ї Собору було звершено Чин освячення води, і Митрополит Львівський, уділяючи Архиєрейське благословення, окропив нею присутніх вірних.

Джерело

 

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2021

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336