possible to make website for free

Пошук по сайту

Владика Петро взяв участь у богослужіннях та відкритті пам'ятника Блаженнішому Любомиру Гузару у Вінниці

Відчувається, що ми сьогодні зібралися довкола нашого батька, який невидимо, але водночас і видимо буде сьогодні присутнім серед нас у любому його серцю місті Вінниця. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у слові з нагоди освячення і урочистого відкриття пам’ятника Блаженнішому Любомиру Гузару в суботу, 9 жовтня 2021 року, у Вінниці.

Урочистості з нагоди освячення пам'ятника розпочалися Архиєрейською Божественною Літургією у храмі Покрову Пресвятої Богородиці, яку звершив Блаженніший Святослав. Із ним співслужили: правлячий архиєрей Коломийської єпархії Василь Івасюк, єпарх Кам'янець-Подільський Іван Кулик, екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії Богдан Дзюрах, екзарх Харківський Василь Тучапець, єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза, а також чисельне духовенство з різних єпархій та екзархатів УГКЦ.

СВІТЛИНИ

На завершення Літургії Глава УГКЦ подякував владиці Йосифу Міляну, який очолив «Тиждень пам’яті патріарха Любомира» у Вінниці, а також священникам та вірним. «Відчувається, як сильно ви любите і шануєте Блаженнішого Любомира. Дякую, що його зерно впало на добру землю», – сказав Предстоятель.

Відтак Патріаршою грамотою було нагороджено о. Григорія Рогацького з нагоди відкриття пам’ятника Блаженнішому Любомиру в Вінниці.

«Блаженніший Любомир, який протягом десяти років очолював нашу Церкву, заслужив собі велику повагу та любов не тільки серед греко-католиків, а й серед людей доброї волі. Саме тому його називали моральним авторитетом України. Сьогодні він у бронзовому пам’ятнику постав у Вінниці, щоб вкотре всім нам засвідчити своє велике побажання, яке здійснив власним життям – бути Людиною. Оцінюючи вашу ревність для Божої слави та добра УГКЦ, ваші старання, які ви доклали, щоб у Вінниці було спорудженно перший пам’ятник Блаженнішому Любомирові Гузару, складаємо вам сердечну подяку та висловлюємо визнання і похвалу», – мовиться у грамоті.

Одразу після Літургії відбулося освячення та урочисте відкриття пам’ятника. В урочистостях узяв участь Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас.

«"Брати, ми не себе самих проповідуємо, але Христа Ісуса, Господа, ми ж самі – раби ваші в ім’я любові Ісуса". Ці слова апостола Павла до коринтян найкраще висвітлюють стиль життя, спосіб служіння і жар любові Блаженнішого Любомира до Бога і людини. Будучи великою людиною у всіх вимірах цього слова, він ніколи не звертав увагу на себе, коли до нас звертався чи нас навчав. Єдиним його бажанням було вказати людині на Бога, для якого жив, якому посвятив своє життя», – зазначив у слові під час освячення Блаженніший Святослав.

«На різних перехрестях вулиць Вінниці є чимало дороговказів. Вони показують, як рухатися до певного місця на землі. Тут, поряд  із людним перехрестям, постав ще один дороговказ, який скеровує до неба. Дивлячись на пам’ятник, відчуваємо, що Блаженніший Любомир вийшов із храму, щоб сучасній людині показати дорогу до храму, а через нього – до Бога», – наголосив Глава УГКЦ, додавши, що тільки в Бозі людина здатна бути собою і почуватися любленою і вповні живою.

Блаженніший Святослав зауважив, що ми сьогодні часто згадували, як Блаженніший багато і мудро говорив. Слід послухати, що він каже, а відтак стати кращими через його мудре слово. Розгорнімо книгу мудрості і життя, яку він своєю постаттю хоче нам відкривати.

Глава Церкви заохотив усіх присутніх йти тією дорогою, якою сам пішов і куди веде наш духовний батько Блаженніший Любомир. «Не проповідуймо себе, але своїм життям, служінням скеровуймо наші очі до неба, а тоді і справді навчимося бути собою і людиною так, як це написано на цьому пам’ятнику», – закликав Блаженніший Святослав.

Керівник із питань релігії секретаріату Кабінету міністрів України Андрій Юраш зазначив, що патріарх Гузар – це жива легенда. Про Блаженнішого Любомира говорили ще тоді, коли його не було в Україні. Ще тоді всі розуміли, що без його особи не може бути духовного шляху і майбутнього Церкви. Блаженніший Любомир створив собі унікальний нерукотворний пам’ятник любові і вдячності до нього. Як Дух Святий діє там, де хоче, так само любов патріарха Гузара проявляється там, де хоче. Ми перебуваємо в місці великої любові, яку втілює в собі Блаженніший Любомир», – зазначив промовець.

Завершився захід виконанням духовного гімну України та покладанням квітів до новоосвяченого пам’ятника патріарху Любомирові Гузару.

Джерело

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336