possible to make website for free

Пошук по сайту

Відбулось ХІV Всеукраїнське військове паломництво та паломництво єпархії до Зарваниці

17-18 вересня 2022 р. Б., у Марійському духовному центрі "Зарваниця" проходило ХІV Всеукраїнське військове паломництво та паломництво та паломництво Сокальсько-Жовківської єпархії.

Основна тема цьогорічного паломництва була сформульована словами псалмопівця "Ми ім'ям Бога нашого сильні!" (Пс. 20,8).

У суботу, 17 вересня, програма заходу розпочалася подячним молебнем на площі біля парафіяльного храму Зарваниці та урочистою ходою до скульптури Богородиці. Владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ, благословив чотирьох батьків полеглих воїнів з букетами калини та двох капеланів із лампадами на рушниках у руках – символи зраненої війною нашої рідної землі та людської долі.

«Сьогодні в Україні тилів не існує. Навіть тут, у Зарваниці, ми сьогодні для того, щоб гуртуватися на передовій пам’яті та духовної підтримки українського воїна. Ми з нашими військовими капеланами та родинами наших полеглих захисників сьогодні в Зарваниці, щоб пригадати собі та кожному, що ми «ім‘ям Бога нашого сильні» (Пс. 20, 8). Таки сильні!», – наголосив о. Андрій Зелінський, заступник керівника Департаменту військового капеланства.

СВІТЛИНИ

Після урочистого відкриття паломництва у Соборі Зарваницької Матері Божої відбулася Божественна Літургія та панахида за упокій усіх полеглих Героїв України, яку очолив владика Михаїл (Колтун) та владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський, у співслужінні з військовими капеланами та духовенством Сокальсько-Жовківської єпархії. Опісля відбулася поминальна хода зі свічками. По завершенні церемонії покладання свічок всі присутні об’єднались у спільній молитві за невідомого солдата.

У рамках прощі традиційно відбулася Хресна Дорога за участі військових капеланів, військовослужбовців та членів родин загиблих захисників України, які несли хрест до кожної зі стацій.

Завершився перший день паломництва мистецькою програмою за участю дитячо-юнацького театрального колективу «Дивоцвіт» з міста Козьова.

У неділю, 18 вересня, прочани взяли участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Михаїл. Співом супроводжував богослужіння парафіяльний квінтет парафії св. Миколая з Радехова.

«Захист Батьківщини – це наш святий обов’язок. Сьогодні ми зібралися для того, щоб відновити свої сили на нашому шляху до перемоги. Бо «ми ім’ям Бога нашого сильні»! Господь завжди на стороні правди і справедливості, тому перемога за нами!», – наголосив владика Михаїл під час проповіді на недільній Літургії.

На завершення прощі єпископ поблагословив присутніх та подякував усім учасникам та організаторам ХІV Всеукраїнського військового паломництва.

Джерело

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2023

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336