possible to make website for free

«Ніколи не переставайте бути духовним батьком», — Глава УГКЦ до владики Миколи Семенишина під час хіротонії

Дорогий владико Миколо, сьогодні я поручаю вашій особливій опіці наше духовенство й монашество цієї архиєпархії. Як добрий помічник вашого сивочолого митрополита, допоможіть кожному з нас у тому житті звершити своє служіння та покликання. Щоразу, коли буде видаватися, що вас всі забули й покинули, коли темрява вас обгортатиме, пригадайте, що ви є стрітенським єпископом, що у вас горить такий світильник, який ніхто і ніщо не може загасити. Цими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до владики Миколи Семенишина під час його архиєрейської хіротонії.

Чин архиєрейської хіротонії та Божественна Літургія відбулися в архикатедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську на свято Стрітення, 15 лютого 2023 року.

Архиєрейську Літургію очолив Блаженніший Святослав — головний святитель. Співсвятителями стали владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, та владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії.

Спершу владика Микола тричі публічно склав визнання своєї віри. Опісля відбувся Чин архиєрейської хіротонії, на закінчення якого нововисвяченого єпископа одягли в архиєрейські ризи. Тоді Блаженніший Святослав вручив йому архиєрейський жезл як символ його влади.

У проповіді Блаженніший Святослав розкрив зміст свята Стрітення Господнього, звернувши особливу увагу на світло, яким є Бог, привітав монашество УГКЦ із Днем богопосвяченого життя, а також в особливий спосіб звернувся до нововисвяченого архиєрея, пригадавши йому три завдання єпископа та публічно попросивши ніколи не переставати бути духовним батьком.

«Світлом, про яке сьогодні чуємо, є сенс, зміст життя та існування кожної людини, кожної сотвореної істоти. І ось Симеон, приймаючи на свої руки Спасителя, побачив зміст Священного Писання, побачив того, кого шукав, кого намагався зрозуміти та перекласти як зміст, сенс Божого одкровення, Божої істини, шукаючи відповідних слів в іншій мові. Світло — як сенс, як значення, як зміст, як покликання», — сказав Предстоятель УГКЦ.

Наголошуючи на таїнстві архиєрейської хіротонії владики Миколи, яке сьогодні пережила наша Церква, Отець і Глава УГКЦ закцентував на слові «світло», яке багато разів повторювалося у Чині хіротонії.

«Наша Літургія називає єпископа світлом для тих, хто у темряві, учителем немудрих; світлом тих, хто шукає сенс свого життя та покликання; хто шукає спасіння, хто серед темряви сьогодення шукає світло надії; те світло, яке є певним і дасть можливість нам не блукати в темряві, але мати світло життя», — зауважив Глава Церкви.

Відтак він пригадав три завдання єпископа: проповідувати Боже слово, освячувати Божий народ, керувати, що означає, показувати дорогу.

«Єпископ приходить, щоб оживляти спільноту, а все решта можуть виконати його помічники», — зазначив Патріарх.

Блаженніший Святослав звернув увагу, що сьогодні в Україні багато людей шукає сенс, значення навіть власного болю.

«Владико, просвітіть світлом Христової надії народ України, який страждає від війни. Той народ, якого покриває темрява, — сила, яка приходить, щоб нас губити, нищити, забрати все. А ви будьте тим світильником, який дає життя, значення, слово Христової істини», — попросив Предстоятель УГКЦ.

Наприкінці Божественної Літургії владику Миколу привітав Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

«Наша місія і місія нового владики Миколи — це місія вдячності Ісусові за дар віри та відкуплення. Нехай Господь надихає і благословляє всі ваші помисли та справи, преосвященний Миколо, а Мати Божа і святий Йосиф завжди оберігають», — сказав архиєпископ Вісвальдас.

Опісля владика Микола Семенишин виголосив подячне слово.

«Сьогодні складаю подяку тому, хто дав мені силу — Ісусові Христові, бо Він визнав мене вірним, поставивши на службу», — цими словами апостола Павла владика Микола подякував Господеві за дар свого життя та священнослужіння, а також батькам, рідним, святителям, Блаженнішому Любомирові та Святославові, духовним наставникам, співбратам у єпископстві і священстві й усім присутнім на його архиєрейській хіротонії.