possible to make website for free

Духовенство та вірні єпархії здійснили паломництво до Патріаршого собору в Києві

У неділю, 7 травня 2023 р. Б., з ініціативи Правлячого Архиєрея Кир Михаїла, молодіжні спільноти з парафій Сокальсько-Жовківської єпархії здійснили паломництво до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

Сьогодні сила воскреслого Христа, яка через наш віруючий народ оновляє Україну, виходить далеко за межі українського народу. Можливо, багато хто з вас зауважив, що в тих останніх днях, коли весь світ дивився на коронацію англійського короля в Лондоні, кольорами цієї коронації були синьо-жовті кольори українського прапора. Колись Англія завойовувала країни, а сьогодні Україна «завоювала» Англію своєю силою, рішучістю, імпульсом, який виходить з України і передається всьому світу.

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у неділю Розслабленного. Із Главою Церкви співслужили єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михайло Колтун, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус, єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Андрій Хім’як і духовенство.

У недільній проповіді Блаженніший Святослав, відзначивши значення води в житті людини, яка, за його словами, перша отримує життєвий імпульс від свого Творця, звернув увагу на потребу для України нового імпульсу життя, який походить від воскреслого Спасителя. А також запевнив, що саме сила Воскреслого через пульсування воскресіння і життя у лоні Христової Церкви відродить лице української землі.

Коментуючи уривок нинішнього Євангелія про розслабленого, проповідник також ствердив, що слово «вода» у Святому Письмі має ще глибше значення. Позаяк є символом життя. Про неї згадано в перших рядках Святого Писання.

«Вода першою отримала імпульс, який Творець надає творінню. З нею постає все. Вода там, на тих перших сторінках Святого Письма, означає творче лоно матері-Землі, з якої Господь виводить усе, що живе, усе, що існує. Вода першою отримує імпульс, творчу іскорку життя, яку потім передає усьому, що з неї виходить», — пояснив архиєрей.

Продовжуючи роздуми над уривком тексту, Патріарх звернув увагу на цікавий факт: паралітик лежав біля купелі 38 років, що було цілим життям.

"Паралітик все життя там пролежав. Все життя чогось чекав, - чекав, коли зрушиться вода. Чекав якогось імпульсу, який непросто його зробить здоровим, а дасть нове життя … Він чекав і дочекався. Бо тим, хто дає імпульс до нового життя, є сам Господь Ісус Христос», — наголосив Предстоятель.

Відтак Глава УГКЦ зауважив, що в цьому євангельському читанні є глибоке пояснення Таїнства Хрещення. «Ця купіль Хрещення є лоном матері-Церкви. Вона народжує нас до нового життя у водах святого Таїнства Хрещення. Над тими водами ширяє не ангел, а Дух Святий. Там слово Боже дарує людині нове життя у Христі», — сказав він.

І додав: «Нове життя означає нову дію, новий імпульс не тільки для його тіла, а для того світу, для суспільства. Це через нього і через його нове життя Господь Бог кличе до Таїнства Хрещення людей усіх часів й усіх народів … Через оздоровленого паралітика Христос каже мені і вам: Встань! Візьми і йди!».

Також Отець і Глава УГКЦ переконаний, що сьогодні українцям, зраненим війною, вкрай необхідно нового імпульсу життя, який походить від воскреслого Спасителя.

«Ми запитуємо сьогодні: Господи, чи є та людина в Україні, яка відбудує наші міста і села? Ми маємо ту людину? Як цікаво! Сам Господь сьогодні втілюється в тих людей, які отримують від Нього силу нести нове життя, силу жити і перемагати. Та сила, сила Воскреслого через пульсування воскресіння і життя у лоні Христової Церкви й відродить лице української землі», — додав Блаженніший Святослав.

На завершення Божественної Літургії Блаженніший Святослав привітав паломників зі Сокальсько-Жовківської єпархії, а також проголосив відкриття особливого періоду для Патріаршого собору — святкування його першого 10-річчя.

«Цим паломництвом ми можемо найкраще виразити почуття своєї віри і захоплення через воскреслого Христа, через радість Пресвятої Богородиці, яка не перестає її ділити з нашим світом. Це Богом дарований час нашого життя для того, щоби прийняти і виразити це Боже натхнення. Тут ми найкраще можемо виразити нашу любов до Церкви, до вас, наш батьку!» — сказав владика Михайло Колтун.

Опісля Божественної Літургії Сокальсько-Жовківська єпархія провела великодні гаївки біля Патріаршого собору.