Послання 2024

possible to make website for free

Пошук по сайту

Архиєрейське богослужіння у Красному

У Томину неділю Преосвященний владика Петро здійснив пастирський візит на парфію у Красному, Буського деканату. Святкове богослужіння відбулося з нагоди 40-річчя священичого служіння адміністратора парафії о. Степана Жукровського.

СВІТЛИНИ

У співслужінні духовенства Архиєрей звершив Божественну Літургію, у якій виголосив проповідь.

“Сьогодні, як ми чуємо в Євангелії, восьмий день після воскресіння. Ми чуємо, як Господь з’явився вперше учням ввечері, але перед тим, зранку після воскресіння його зустріла Марія Магдалина, яка прийшла оплакувати Спасителя і цей жаль обернувся їм на радість.

Мир вам

Перші слова, які промовляє Ісус до апостолів - Мир вам. Він каже: “Кому відпустите гріхи — відпустяться їм, кому ж затримаєте — затримаються» (Ів. 20, 22-23). Ісус дає владу учням відпускати і затримувати гріхи людей, проголошуючи Боже Милосердя.

Ми чуємо, що у перший день серед апостолів не було апостола Томи. Але і коли Ісуса розіп'яли, відійшли всі, залишився тільки Іван. Вони боялися, бо не знали що буде далі. Дивлячись людськими очима вони втрачали віру. Учні сподівалися, що Господь проявить силу і йому не доведеться померти.

Блаженні ті, які не бачили і увірували

Смерть від нас забирає життя і повертає у землю, з якої ми були взяті. Господь дав нам добру новину, що смерті перестає бути останнім словом у житті людини. Апостол Тома, який не був присутній, не повірив, що побачить живого Христа. він хоче торкнутися, щоб повірити. 

У восьмий день Ісус з'являється і каже Томі, щоб той вклав пальці і долоню, але йому вже не потрібно було переконуватися і він скликнув - Господь мій і Бог мій.

Господь каже, що блаженні ті, які не бачили і увірували. Ми живемо з віри, яку прийняли від батьків і прадідів, ми хочемо її свідчити і передати тим, які прийдуть після нас. Ми щасливі, бо маємо живого і воскреслого Бога.Хоч Ісус вознісся на небо, сказав, що залишається з нами до кінця віку.

Віра від слухання

Неділя -  це день воскресіння. Ми збираємося, щоб як тоді нам об’явився живий Христос ми отримали його сьогодні. Ми є учасниками Святої Літургії, де на слова священника відбувається безкровна жертва і ми маємо нагоду прийняти Бога до своєї душі і серця і сказати, як ап. Тома - Господь мій і Бог мій.

Сьогодні, коли задумуємось над словами віри можемо запитати з чого зростає і де вчитися. Апостол Павло навчає, що віра є від слухання. Коли ми уважно читаємо Слово Боже, то Господь діє , бо він завжди вірний слову і ніколи його не ламає.

Бог бореться за нас

У сповіді ми обіцяємо виправитися, але не завжди дотримуємо слова. Важливо вміти довіряти Богові все, що відбувається в серці і житті. 

Ми терпимо війну і хочемо ці терпіння віддати в Божі руки, бо він є той, який бореться за нас.

Якщо ми будемо вибирати добро і уникати злої думки, не чинити злого вчинку, то будемо на правдивій дорозі, яка буде вести до святості нашого життя. Святість є від того, коли я визнаю першенство Бога у своєму житті. 

Ми кажемо, що хочемо жити вірою, вміймо подивитися на своє серце чи воно в мирі і здатне прийняти мир, чи воно не переповнене гріхами.

І пам'ятаймо, що сьогоднішні випробування ми переживемо і вийдемо переможцями, але не своєю силою, а силою Божою.” - йдеться у проповіді владики.

Після богослужіння, подячних і вітальних слів на подвір'ї храму відбулись великодні гаївки.

Пресслужба єпархії

 

 

 

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2023

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336