Проводиться конкурс літературного твору – «Боже, я молюся за Україну»

ПОЛОЖЕННЯ
про єпархіальний конкурс літературного твору – 2011 р. «Боже, я молюсь за Україну»
1. Мета та завдання
Єпархіальний конкурс літературних творів «Боже, я молюсь за Україну» проводиться з метою спонукати юнаків і дівчат до пізнання вічних істин через розважання про роль і місце молитви в житті християнина, про покликання, а також з нагоди 110-ї річниці Інтронізації Андрея Шептицького на Галицький Митрополичий престіл.
Завданнями конкурсу є:
- формувати духовний світогляд молоді засобами літературного мистецтва;
- прилучати дітей до християнських цінностей, які проповідує наука Ісуса Христа;
- сприяти релігійно-моральному вихованню молоді на прикладі життя Святих Української Церкви та Митрополита Андрея Шептицького;
- виявляти талановиту, обдаровану молодь та надати їй можливість презентувати свою творчість для широкого загалу читачів.
2.  Організатори конкурсу
Організаторами конкурсу є Катехитична комісія та видавничий відділ Сокальсько-Жовківської єпархії.
3. Учасники конкурсу
І вікова категорія – 14-15 років ( 8 – 9 кл.)
ІІ вікова категорія - 16-17 років (10 – 11 кл.)
4. Тематика літературних творів
- Ми покликані бути святими
- Моя молитва лине до тебе, Боже
- «Наука Ісуса Христа – мій прапор і дороговказ» (Митрополит Андрей Шептицький)
5. Терміни та умови проведення
Конкурс проводиться поетапно:
І - етап – парафіяльний з 20.03 по 25.04.2011
ІІ - етап – деканальний з 25.04 по 30.04.2011
ІІІ - етап – єпархіальний з 01.05 по 15.05.2011

Літературні твори подаються лише в одній номінації – проза.
Кожен учасник обирає одну із запропонованих тем.
Конкурсний відбір на І етапі (парафіяльному) проводить парафіяльна комісія на чолі з отцем-парохом.
На ІІ етапі (деканальному) журі очолює отець-декан як голова деканальної катехитичної ради. Журі визначає по три переможці у кожній віковій категорії та разом із протоколами конкурсу (зразок додається) скеровує їх до єпархіальної катехитичної комісії. Кінцевий термін подання робіт 01.05.2011 року.
На ІІІ етапі (єпархіальному) конкурсу журі очолює голова єпархіальної катехитичної комісії. Членами журі є: редактор видавничого відділу часопису «Джерело життя», священики, богослови, члени чернечих спільнот, катехити, вчителі християнської етики та рідної мови.
Літературні твори подаються у друкованому вигляді. Формат А-4, міжрядковий інтервал – 1,5, розмір шрифту Times New Roman 14. Обсяг роботи – до 2 сторінок.
6. Критерії оцінювання робіт:
- християнська позиція автора, його духовне кредо;
- авторська майстерність, вміння володіти словом;
- філософське одкровення, здатність передати свій внутрішній духовний світ;
- творчі знахідки та оригінальність викладу.
Переможці нагороджуються почесними грамотами та цінними подарунками. Їх твори будуть надруковані у часописі «Джерело життя».

о. Михайло Микита
Голова Катехитичної  комісії