Пошук по сайту

У Києві Владика Михаїл очолив святкування дня Бога Творця та ювілей церковного екологічного служіння

14 вересня у день Бога Творця відбулися урочисті заходи з нагоди 10 річниці заснування Бюро УГКЦ з питань екології. 

Урочиста архиєрейська Літургія, очолена преосвященним владикою Михаїлом, зібрала під патріаршим куполом Собору Воскресіння Христового усю повноту церковної екологічної спільноти.
Цього дня лунали особливі молитовні прохання про допомогу Божу у ревному служінні, а також перепрошення Творця за проступки людства по відношенню до Творця і створеного ним світу.
У повчальній архиєрейській гомілії владика Михаїл зазначив, що ми повинні завдячувати Богу за життя і світ у якому живемо та з якого ми вийшли. Більше того, наше вічне життя залежить від того, як ми прожили земне життя.
Особливим екологічним спогадом стала історія про деревце-саджанець, яке колись добродій подарував, а преосвященний владика його посадив. Сьогодні це дерево приносить плоди та є добрим спогадом простого на перший погляд вчинку. Ось так малі дії заради Бога і його створіння з часом виростають у велике, підкреслив архиєрей.

Наприкінці Літургії Владика привітав усіх присутніх: др. Володимира Шеремету, який очолює Бюро з питань екології та його команду, а також єпархійних голів екологічних комісій.
У слові привітання др. Володимир висловив подяку усім за плідну працю, а в особливий спосіб голові комітету з питань екології при синоді єпископів УГКЦ владиці Михаїлу Колтуну, який цими днями святкує 25-ти літній ювілей архієрейської хіротонії. Також цього дня очільник церковної екологічної служби урочисто відкрив екологічну виставку.
А завдячує Церква існуванню екологічного бюро світлої пам’яті блаженнішому Любомиру, у крипту якого спустилися після урочистої літургії учасники свята та помолилися панахиду.

о. Тарас Дзьоба

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336