Близько cта священнослужителів, що духовно опікуються українськими військовослужбовцями, ще вранці прибули до Патріаршого собору Воскресіння Христового на Божественну Літургію, яку очолив Блаженніший Святослав Шевчук, Глава УГКЦ, а співслужив йому – владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ. Після спільної молитви Предстоятель УГКЦ провів із капеланами особисту зустріч.

Офіційне відкриття заходу відбулося в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України. У ньому також взяли участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та інших військових формувань України. Вони розповіли  про стан діяльності Служби військового духовенства у своїх силових структурах, перший досвід, виклики і перспективи капеланської служби.

Окрім того, представники силових структур України вручили військовим капеланам УГКЦ почесні нагороди за значний внесок у здійсненні душпастирської опіки, духовної та морально-психологічної підтримки українських військовослужбовців.

Як зазначає заступник керівника Департаменту військового капеланства о. Любомир Яворський, цей з’їзд є особливим, адже вперше в ньому беруть участь 32 капелани УГКЦ, які є офіційно працевлаштовані у військових частинах.

XI Всеукраїнський З’їзд військових капеланів триватиме три дні. Завтра, 12 грудня, відбудеться день духовної віднови, який проведе отець Роман Лаба, військовий капелан РКЦ. А в середу, 13 грудня, капелани обговорять актуальні питання і виклики капеланського служіння, а також спільно молитимуться панахиду за загиблих військових у каплиці Героїв Небесної сотні.

ПРОГРАМА XI ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

ВІЙСЬКОВИХ КАПЕЛАНІВ УГКЦ

Місце  і дата проведення: Київ, 11-13 грудня 2017 р.

Понеділок, 11 грудня

9.00 – 10.00    Божественна Літургія (Патріарший собор Воскресіння Христового).

10.00 – 11.00  Зустріч з Блаженнішим Святославом (Шевчуком), Главою УГКЦ.

11.30 – 12.00  Сніданок (Центральний будинок офіцерів ЗС України).

12.00 – 12.30  Реєстрація.

13.00 – 13.30  Відкриття XI Всеукраїнської конференції військових капеланів УГКЦ

єпископ Михаїл (Колтун), керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ;

представники Міністерства оборони України, Генерального штабу   Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань України.

13.30 – 14.00  Підсумки діяльності Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ

о.Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту
військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

14.00 – 15.00 Обід.

15.00 – 15.20  Стан діяльності Служби військового духовенства у Збройних Силах України: перший досвід, виклики і перспективи

полковник Герус Олександр Петрович, начальник Відділу взаємодії з військовими капеланами Центру МПЗ  Збройних Сил України.

15.20 – 15.40  Стан діяльності Служби військового духовенства у Національній гвардії України: перший досвід, виклики і перспективи

полковник Іздебський Олександр Вікторович, начальник Служби військового духовенства.

15.40 – 16.00 Стан діяльності Служби військового духовенства у Державній прикордонній службі України: перший досвід, виклики і перспективи

полковник Хіміч Валерій Васильович, начальник відділення з питань Служби військового духовенства  Державної прикордонної служби України.

16.00 – 16.40  Організація та проведення духовно-психологічної реабілітація для учасників АТО та їх родин

о. Руслан П’яста, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

16.40 – 17.40 Запобігання та реагування на катування, жорстоке та таке, що принижує гідність поводження і покарання                                                                Наталія Пилипів, співробітниця  Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

16.40 – 17.00 Особливості роботи із сім’ями загиблих військовослужбовців

Наталія Дубчак, референт Департаменту

17.00 – 17.30 Питання-відповіді.

18.00 – 19.00  Вечеря.

19.00   Виїзд. Поселення в готель.

Вівторок, 12 грудня

День духовної віднови з військовим капеланом РКЦ отцем Романом Лабою.

Середа, 13 грудня

07.30 – 08.30  Божественна Літургія (Патріарший собор Воскресіння Христового).

09.30 – 10.30  Сніданок (Центральний будинок офіцерів ЗСУ).

10.30 – 11.00  Історія капеланстького служіня XIX – XX ст.

о. Михайло Забанджала, військовий капелан Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

11.00 – 11.45 Покликаний служити: ідентичність і місія

о. Андрій Зелінський, ТІ, капелан 36 бр. Морської піхоти ВМС ЗСУ.

11.45 – 12.45  Капеланське служіння у поліконфесійному середовищі: опікуватися всіма, сприяти іншим, служити своїм

– о. Ігор Шабан, голова комісії УГКЦ сприяння єдності християн;

- о. Олександр Трофимлюк, проректор Київської православної богословської академії УПЦ КП;

- пастор Василь Хіміч, старший капелан Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів.

12.45 – 13.45  Капеланське служіння в світлі права на свободу совісті в Україні.
о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні

13.45 – 14.00 Заключне слово.

14.00 – 15.00 Обід.

16.00 – 16.30 Панахида в каплиці Героїв Небесної Сотні.

17.00 – 18.00 Організаційні питання.

18.00 – 19.00 Вечеря.

19.00  Роз’їзд учасників.