Пошук по сайту

«Закликаємо відвідувати тих, хто повернувся із зони АТО», - владики церков Львівщини

Владики католицьких та православних українських церков звернулися до усіх християн щодо надання моральної і духовної підтримки та прояву солідарності із учасниками АТО, які демобілізовуються, а також щодо сприяння й допомоги сиротам і вдовам полеглих Героїв.

Звернення підписали: Владика ІГОР Возьняк, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ; Владика ДИМИТРІЙ Рудюк, Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП; Владика МЕЧИСЛАВ Мокшицький, Архиєпископ, Львівський Римсько-Католицький Митрополит; Владика ФІЛАРЕТ Кучеров, Єпископ Львівський і Галицький УПЦ; Владика МАКАРІЙ Малетич, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ; Владика МИХАЇЛ Колтун, Єпископ Сокальсько-Жовківський УГКЦ; Владика ТАРАС Сеньків, Єпископ Стрийський УГКЦ; Владика ЯРОСЛАВ Приріз, Єпископ Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ; Владика ЯКІВ Макарчук, Архиєпископ Дрогобицький і Самбірський УПЦ КП.

Нагадаємо, що владики ухвалили низку спільних звернень, спрямованих на подолання негативних явищ у суспільстві, які оголошуватимуться у храмах області.

Текст звернення

Дорогі в Христі брати і сестри, дорогі українці!

Нині переживаємо часи болю й страждань, часи горя для багатьох громадян нашої держави, бо на нашій багатостраждальній землі триває неоголошена війна. Вона практично щодня забирає життя й здоров’я молодих хлопців і зрілих мужчин, які стоять на сторожі миру і спокою, свободи нашого народу, цілісності й незалежності нашої держави.

На Сході України, де тривають бойові дії, перебувають десятки тисяч українських воїнів, які покинули свій дім, родину і роботу. Стримуючи зовнішнього агресора, вони часто втрачають здоров’я і радість життя, бо прощаються з вірними друзями, які гинуть на їхніх очах. Все це впливає на психічне здоров’я демобілізованих воїнів, які повертаються додому травмованими, якщо не тілесно, то психічно. Жах війни і пережите там змінили внутрішній світ бійців і ми повинні на це зважати.

Божественний Спаситель навчає, що немає більшої любові, як та, коли хтось жертвує своїм життям заради ближнього (пор. Ів. 15. 13), тому закликаємо всіх громадян мирної України з великою пошаною ставитись до українських воїнів, зважати на те, що пережили наші герої і допомагати їм загоювати рани серця й душі. Просимо роботодавців і всіх співробітників демобілізованих вояків, яких у Львівській області є 5 800 осіб, з пошаною і братньою любов’ю допомогти їм повернутись до звичного, мирного життя.

Закликаємо духовенство, представників державної та місцевої влади й усіх небайдужих осіб відвідувати тих, хто повернувся із зони АТО та докласти всіх зусиль, щоб вони не відчували себе покинутими і забутими, а навпаки раділи тóму, що ми вдячні їм і робимо все для того, щоб вони могли гідно влаштувати своє життя в родинному колі та рідному місті чи селі.

На сьогодні з Львівщини поїхали на Схід і не повернулися живими 207 наших братів, які залишили сиротами 116 дітей, тому дуже просимо всіх людей доброї волі своїми добрими ділами всіляко сприяти й допомагати сиротам і вдовам, бо сказав Господь: «усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» (Мт. 25.40).

Молімось до Всевишнього за Україну і просімо мирного неба над нашою землею. Шануймо і підтримуймо одне одного, підставляючи братнє плече, бо в єдності сила народу!

Благословення Господнє на Вас!

Повідомляє Католицький Оглядач

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2020

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336