Владика Михаїл (Колтун) благословив випускників-офіцерів сухопутних військ України

Сьогодні, 2 червня, в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся урочистий ритуал вручення лейтенантам дипломів про закінчення навчального закладу.

Напередодні урочистого випуску офіцерам вручили погони з першими офіцерськими зірочками. Також ввечері у гарнізонному храмі Святих Апостолів Петра і Павла відбулось богослужіння за участю керівництва Національної академії та цьогорічних випускників, яке провів головний військовий капелан Львівської Архієпархії УГКЦ та настоятель Гарнізонного храму отець Степан Сус.

Привітати випускників цього дня прибули Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Сергій Попко, голова обласної держаної адміністрації Олег Синютка, голова обласної ради Олександр Ганущин, міський голова Андрій Садовий,представники центральних органів законодавчої та виконавчої влади, директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський, інші представники вітчизняного оборонного відомства та керівництва ЗС України, дипломатичних представництв інших держав в Україні, військовослужбовці Збройних сил країн-членів НАТО, керівники силових структур в регіоні, командири військових частин й установ гарнізону, представники громадськості, духовенства, а також рідні та близькі.

Урочиста церемонія розпочалася винесенням Бойового Прапора Академії. Після цього відбувся святковий мітинг.

Продовжились заходи врученням випускникам дипломів. Від імені всіх лейтенантів урочисту клятву випускника Академії проголосив золотий медаліст, учасник бойових дій на сході, лицар ордена «За мужність» ІІІ ступеню лейтенант Андрій Пец.

Військове звання «лейтенант» цього дня отримали понад три з половиною сотні вихованців видового військового вишу. Серед них — 25 учасників бойових дій на сході України, які у 2014 році вступили на навчання до Академії безпосередньо з фронту.  8 військовослужбовців за мужність та професіоналізм, що були виявлені у зоні бойових дій на сході України, відзначені державними нагородами. Орденами «За мужність» ІІІ ступеню нагороджені учасники боїв за Слов’янськ лейтенанти Андрій Пец, Іван Голубка, Юрій Горбатюк, Іван Талпа та Вадим Масовець. За звитягу, виявлену в боях за Слов’янськ, медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджені випускники-лейтенанти Володимир Карпета та Віталій Цуньовський. А лейтенант Юрій Манецький — медаллю «Захиснику Вітчизни» за виявлену мужність у боях за Савур-Могилу.

Серед цьогорічних випускників — 5 завершили навчання з відзнакою та золотою медаллю. Це лейтенанти Андрій Пец, Олександр Шерихов, Євгеній Гаврилов, Тарас Йосипчук та Анна Новак. Дипломи з відзнакою отримали ще 26 випускників.

Пліч-о-пліч у строю вишикувались молоді офіцери — командири підрозділів механізованих й танкових військ, ракетних військ та артилерії, підрозділів інженерних військ, а також фахівці з морально-психологічного забезпечення.

Більшість випускників поповнять лави Сухопутних військ ЗС України. Також понад 20 лейтенантів продовжать службу в Десантно-штурмових військах ЗС України, ще майже 20 — у Військово-Морських Силах, двоє проходитимуть службу у Силах спеціальних операцій ЗС України. Чимало з них, після становлення на первинних посадах та злагодження у підрозділах, відбудуть для виконання завдань за призначенням у район проведення Операції об’єднаних сил.

Керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ владика Михаїл (Колтун), Єпископ Сокальсько-Жовківський благословив випускників на успішну службу. "Я, наші капелани, наша Церква молимося за Боже благословення для вас. Апостол Павло говорить нам такі сильні слова напуття для воїнів: "одіньтеся в зброю віри, одіньте шолом спасіння в надії і любові, щоби іти до перемоги", - ось такими словами божественними я бажаю щоби ви наповнили своє життя, свою віру, свою надію і любов до Бога, до Батьківщини, до ближнього свого. Тільки тоді, коли людина має відповідальність за себе, за ближнього свого, її Бог допомагає. Пам'ятайте, що Бог в сьогоднішній день бачить кожного і серце кожного, і нехай в серці вашому буде впевнення, як Господь сказав: "Не бійтеся, я з вами...", і це є сила, а коли ми віримо в ці слова, то вони стануться успіхом нашого життя, і ви будете горді за себе, за Бога і за Україну..." - Сказав у своєму слові Преосвященний Владика Михаїл (Колтун).

На завершення урочистостей військовослужбовці Національної академії пройшли урочистим маршем. Родзинкою свята стало дефіле військового оркестру Національної академії та виконання пісенно-танцювальної композиції артистами хореографічної групи.

З часу заснування і до сьогоднішнього дня в Академії здійснено понад 80 випусків офіцерів. За роки незалежності України це вже 25-й випуск лейтенантів.

Понад 350 випускників Національної академії сухопутних військ, за мужність і героїзм, проявлені під час бойових дій на сході України нагороджені державними нагородами. 9 колишніх вихованців академії сухопутних військ удостоєні найвищого звання Герой України.

Джерело: Прес-служба Національної академії СВ