Медіа Партнери

 

 

 

Пошук по сайту

У Києві освятили меморіальну дошку митрополитові Андреєві Шептицькому

28 жовтня єпарх Сокальсько-Жовківський Михаїл Колтун взяв участь в освячені меморіального барельєфу праведному митрополитові Андрею Шептицькому, який встановили на Київському міському будинку вчителя.

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав назвав цю подію історичною. «Ми, – сказав він, – щойно були учасниками повернення митрополита Андрея до Києва, але цим разом у його барельєфі, який ми урочисто освятили на фасаді цієї історичної будівлі».

«Цього року, – продовжив Глава УГКЦ, – багато сказано і ще буде багато сказано про те, хто такий митрополит Андрей. Але в контексті сьогоднішньої події я б хотів підкреслити, що це була людина, яка своїми думками, своїми ділами, своїми бажаннями, своїм розумом і серцем торкнулася вічності. Чому? Тому що все те, чим він жив: думаючи, діючи, бажаючи, молячись, він це робив з любою до ближнього. Не залежно від того, ким є цей ближній. Так як Господь Бог любить усіх нас, не питаючи нічого в замін. І тому він усім своїм життям міг торкнутися вічності. І ми відчуваємо, як його слова, його дух перевершує історичні межі часу й простору. І так глибоко промовляє до нас, запрошує нас нашим сьогоденням торкнутися вічного – вічного Бога. А з іншого боку, саме отим пошуком свого ближнього він міг звести з висот Божих на землю Божу мудрість».

Предстоятель розповів, що коли шукали найвлучнішу фразу, яка б могла в кількох словах виявити дух митрополита Андрея, нічого кращого не могли знайти, як його слова з молитви про Божу мудрість: «Нехай Божа мудрість поведе нас». «Гадаю, - вважає Блаженніший,- Митрополит сьогодні прийшов до нас, до стольного града Києва не для того, щоб ми роздумували про минуле чи згадувати про події столітньої давності. Ні. Він каже про щось чи когось, який може повести нас уперед. Тому він каже: нехай Божа мудрість поведе нас. І своєю постаттю і своїм духовним заповітом сьогодні вказує нам дорогу в майбутнє. Ось тому він прийшов сьогодні до Києва, щоб почати діалог, який він тут мав з членами Центральної ради, але ніколи цього діалогу з українським серцем не переривав. Навіть тоді, коли відійшов у вічність. І сьогодні він хоче з нами розмовляти…»

На відкритті пам’ятного барельєфу були присутні численне духовенство, громадські та культурні діячі, представники влади, зокрема В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр з гуманітарних питань, який у своєму слові відзначив, що «митрополит Андрей Шептицький не належить лише західній частині України, він не належить лише Греко-Католицькій Церкві, він належить усій Україні».

Згідно повідомлення Департаменту інформації УГКЦ

Слово Боже на щодень

Читання Катехизму УГКЦ