Три дні в храмах старовинної Жовкви лунали найкращі духовні твори

У всі часи людського буття пісня в Україні була органічною частиною людського життя, невичерпним джерелом наснаги, довершеним творінням генія народу, дивом із див світу.

Вислів св. Августина «Хто співає — той молиться двічі» якнайкраще передає задум мистецької акції «Музика в храмі». Так, три  дні в храмах старовинної Жовкви лунали найкращі духовні твори, які прославляли Бога — Творця всього видимого та невидимого. Адже духовна пісня відрізняється від інших мистецьких жанрів тим, що веде людину до вирішення головної проблеми життя — пошуку Бога. Вона спонукає до роздумів над сенсом життя, пробуджує в людині високі чисті почуття. Бо не хлібом єдиним  ми живемо, а, звичайно, словом, яке походить із уст Божих.

У рамках мистецької акції жовківчани насолоджувались духовним співом у виконанні парафіяльного хору храму Священномученика Йосафата (регент Анатолій Щурик), народного чоловічого хору «Орфей» Національного університету «Львівська Політехніка» (художній керівник Віктор Литвиненко, на світлині), народного камерного оркестру НД м. Дублян (худ. керівник Ігор Кадюк), народної хорової капели «Розточчя» РНД м. Жовкви (керівник Володимир Орищак), хору храму Благовіщення Пресвятої Богородиці с. Равського (керівник Галина Дорош), соло на акордеоні Володимира Висоцького, вокального тріо з Маріїнської дружини церкви Св. Юрія м. Рави-Руської, народного камерного вокального ансамблю НД «Просвіта» Національного університету «Львівська Політехніка» «Аколада» (керівник Володимир Савицький), парафіяльного хору УПЦ МП Верховних апостолів Петра й Павла м. Жовкви (регент Оксана Бокало), парафіяльного хору Крехівського монастиря (регент о. Василь Мендрунь), дитячого ансамблю скрипалів (керівник Ірина Нестерович), соліста Миколи Стахури, народної чоловічої хорової капели «Діброва» (керівник Роман Слука), камерного оркестру викладачів ЖДШМ (керівник Наталія Бандура), народної хорової капели «Трембіта» м. Львова (керівник Володимир Вівчарик).

Народна мудрість навчає «Не заважай тому, хто співає, бо в цю мить він спілкується з Богом…». І таке феєричне спілкування з Богом отримали жовківчани, які впродовж трьох днів відвідували мистецьку акцію. Як завше, уже вдесяте організатором виступив відділ культури та туризму Жовківської РДА (в. о. керівника Христина Перегон).

Духовна пісня — це символ душевної волі, а спів — сила духу кожної людини, як вершителя сподівань свого Творця — це єдиний хліб, яким живиться дух людини. На превеликий жаль, сьогодні чомусь духовна музика не є надто популярною. Мабуть, така феєрія краси, таланту, сакральності більш спонукатиме всіх замислитися над своїм життям, полюбити Бога, ближнього, Батьківщину, пропагувати та співати духовні пісні.

Зоряна Гумницька