Послання 2024

У Лопатині гаївки водили біля храму

6 травня 2013 року діти та молодь смт. Лопатин за давнім українським звичаєм водили гаївки біля храму Успіння Пресвятої Богородиці.

Дійство розпочалось виставою під назвою «Великодній кошик», за участю катехитичної групи після Першого урочистого Причастя, де діти у жартівливій віршованій формі представляли кожну страву, яка є у великодньому кошику. Виставу підготувала Світлана Видра, викладач хореографії у Лопатинському будинку «Школяра».

Після чого присутні почали водити гаївки. Варто зазначити, що гаївки, які виконувались були зібрані вчителем української мови та літератури ЛЗШ Надією Михайлівною Мельничук, із уст людей похилого віку, які ще співались у 30-40-х роках минулого століття. Гаївки виконував молодіжний парафіяльний хор.

Увечері водіння гаївок продовжилось в другій частині селища, де долучились люди старшого віку.

Повідомив о. Василь Ждан